PL: ZAKSA wygrywa spotkanie z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie!

3 mar 2019, 16:50

W meczu 23 siatkarskiej PlusLigii wicemistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężył w czterech odsłonach z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Gospodarze wygrali premierową odsłonę, lecz w trzech kolejnych górą byli goście.

Pierwszą partię od dwóch oczek przewagi rozpoczęli goście (3:5). Jednak po skutecznych zagraniach Ferreiry to gospodarze wyszli na prowadzenie (12:10). Kędzierzynianie nie spoczęli na laurach i ruszyli do walki, po kilku akcjach znów doprowadzili do stanu remisowego (18:18). Decydujące fragmenty premierowej odsłony należały zdecydowanie do miejscowych. Podopieczni trenera Lebedewa w końcówce pokazali swoją wyższości i zwyciężyli (25:22).

W kolejnej odsłonie na początek na prowadzenie wyszli kędzierzynianie (5:6). Z minuty na minutę przewaga gości powiększała się. Wicemistrzowie Polski wrócili do swojej skutecznej gry i już lepiej radzili sobie w grze na siatce (10:15). Taka sytuacja przewyższyła gospodarzy. Zawiercianie nie potrafili odwrócić już losów partii ani odrobić start. Kędzierzynianie tym samym triumfowali w tej partii (25:19) i doprowadzili do remisu w meczu.

Początek trzeciego seta tym razem należał do miejscowych (6:4). Goście nie zamierzali tak łatwo odpuścić i dość szybko wrócili do gry z poprzedniej partii. ZAKSA po kilku skutecznych akcjach uzyskała nawet prowadzenie nad rywalami (11:12). Potem przez kilka akcji wynik oscylował w okolicach remisu. Decydujące momenty w partii jednak należały do kędzierzynian. Wicemistrzowie Polski najpierw odskoczyli miejscowym (17:20), a chwile potem doprowadzili odsłonę do zwycięstwa.

Kolejną odsłonę lepiej rozpoczęli goście (2:4). Gospodarze nie zamierzali odpuścić rywalom i walczyli ze wszystkich sil (10:10). W tym momencie to jednak przyjezdni przejęli kontrolę nad setem. Kędzierzynianie dość szybko zdobyli dużą przewagę i mogli grać spokojniej (12:17). Miejscowi nie byli, w stanie już zawalczyć i przegrali tę partię. Wicemistrzowie Polski mogli więc schodzić z boiska z lepszymi humorami.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 1:2 (25:22, 19:25, 21:25)

MVP: Łukasz Kaczmarek

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Waliński, Dosanjh, Swodczyk, Rejno, Żuk, Malinowski, Ferreira, Gawryszewski, Kania, Bociek, Semeniuk, Masny, Koga.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Kaczmarek, Stępień, Toniutti, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Śliwka, Koppers, R. Szymura, Wójtowicz, Kalembka, Sacharewicz, Deroo, Shaw, Zatorski