Strona główna Pozostałe Inne Plebiscyt Polski-Sport.pl: Wybraliście sportowca roku 2014!

Plebiscyt Polski-Sport.pl: Wybraliście sportowca roku 2014!

0

Koniec roku to czas wszelakich podsumowań. Każdy podsumowuje swój własny rok a my chcieliśmy byście pomogli nam ocenić naszych sportowców i stworzyć listę 10-tki tych, którzy najbardziej zasługują na nasze oklaski. Był to rok wspaniały dla polskiego sportu, tym trudniej było wybrać dziesiątkę tych najlepszych. Oto wasze wybory: 

7 miejsce – 2% głosów-Anita Włodarczyk, Justyna Kowalczyk, Adam Kszczot, , Krzysztof Kasprzak.

Na miejscu 7 znalazło się miejsce aż dla dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Anita Włodarczyk w ubiegłym roku zdobyła mistrzostwo Europy oraz poprawiła rekord świata w rzucie młotem. Na tej samej imprezie złoto zdobył Adam Kszczot. Justyna Kowalczyk to złota medalistka IO z Sochi z biegu na 10 km stylem klasycznym. Krzysztof Kasprzak zaś to wicemistrz świata w żużlu.

 

6 miejsce- 4% głosów-Zbigniew Bródka. 

Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich musiał znaleźć się w tym zestawieniu. Do tego sukcesu Polak dołożył wraz z kolegami brąz w wyścigu drużynowym.

 

4 miejsce – 8% głosów-Michał Kwiatkowski, Rafał Majka. 

Trudno porównać sukcesy dwóch naszych kolarzy. Pierwszy z nich w fantastycznym stulu zdobył mistrzostwo świata drugi wygrał dwa etapy legendarnego Tour de France, zgarnął na tym wyścigi koszulke najlepszego górala, później zwyciężył także w klasyfikacji generalne Tour de Pologne. U nas obaj zawodnicy skończyli sprawiedliwie tuż za podium.

 

3 miejsce- 10% głosów-Mariusz Wlazły. 

Na najniższym stopniu podium ukończył przedstawiciel naszej złotej drużyny siatkarzy. Mariusz w znaczący sposób przyczynił się do tego wielkiego sukcesu polskiej siatkówki.

 

2 miejsce- 22% głosów-Robert Lewandowski. 

Był to świetny rok dla polskiego napastnika. Zdobył koronę króla strzelców Bundesligi, ponadto przeszedł do jednego z największych na świecie klubu – Bayernu Monachium. Lewy poprowadził także kadrę narodową do zwycięstwa nad Niemcami oraz do genialnego startu eliminacji ME.

 

1 miejsce- 39% głosów-Kamil Stoch. 

Tutaj nie mogło być inaczej. Kapitalny sezon Kamila został przez Niego okraszony dwoma złotymi medalami na Igrzyskach w Sochi. Dodatkowo Polak wygrał końcową klasyfikacje PŚ.