PLK: Amerykanie poprowadzili MKS do wygranej

22 mar 2018, 23:30

Wspaniały początek, niepotrzebna nerwówka i pewna końcówka. Tak w skrócie wyglądał mecz w Dąbrowie Górniczej. MKS prowadzony przez Aarona Broussarda i D.J. Shelton pokonał Miasto Szkła Krosno 96:86 (38:16, 19:19, 26:29, 13:22).

Gospodarze od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Grali agresywnie w obronie, notowali przechwyty, co nakręcało kontry i łatwe punkty. Po szybko zanotowanej serii 13-0 MKS prowadził już 21-8. Przerwa na żądanie oraz rotowanie składem przez trenera Kamila Piechuckiego nic nie zmieniały. Przewaga dąbrowian rosła, w ataku szalał D.J. Shelton, który double-double zdobył już w pierwszej połowie. Potrzebował do tego tylko 13 minut spędzonych na parkiecie.

Do przerwy wydawało się, że koszykarzom Jacka Winnickiego nie może przytrafić się nic złego, tym bardziej że drugą połowę rozpoczęli z nowymi siłami. Zdołali osiągnąć najwyższe prowadzenie, które wynosiło aż 28 punktów. Był to jednak moment, w którym zaczęły pojawiać się kłopoty w ataku, a obrona przestała funkcjonować na tyle dobrze, by utrzymać pewną przewagę. Po kilku trójkach, wizytach Jakova Mustapicia na linii rzutów osobistych, a na końcu dwóch punktach JayVaughna Pinkstona, na 5:34 minuty przed końcem spotkania różnica stopniała do jedynie 4 oczek. Na więcej zabrakło jednak sił krośnianom. Dwie trójki Aarona Broussarda i jedna Piotra Pamuły ponownie wyprowadziły MKS na bezpieczne prowadzenie, zdjęły presję związaną z niewielką różnicą i ponownie wprowadziły luz do gry, który był wręcz niezbędny do osiągnięcia zwycięstwa.

MKS do zwycięstwa poprowadziła para Amerykanów. Aaron Broussard zdobył 28 punktów i rozdał 9 asyst, natomiast D.J. Shelton zanotował imponujące double-double, 23 punkty i 17 zbiórek. Dobry mecz rozegrał też Piotr Pamuła. Miał stuprocentową skuteczność zza łuku (3/3) i wydaje się, że powoli wraca do właściwej formy. Po drugiej stronie barykady ponownie najlepszym strzelcem był JayVaughn Pinkston, zdobywa 22 oczek. Na pochwały zasługuje również Marcin Sroka. Uzyskał 18 punktów, trafiając  63.6% rzutów z gry.

MKS Dąbrowa Górnicza – Miasto Szkła Krosno 96:86 (38:16, 19:19, 26:29, 13:22)

MKS Dąbrowa Górnicza: Broussard 28 (9 ast), Shelton 23 (17 zb), Pamuła 11, Kowalenko 11, Kucharek 9, Novak 8, Wołoszyn 4, Gabiński 2, Trojan 0

Miasto Szkła Krosno: Pinkston 22, Sroka 18, Mustapić 17, Oczkowicz 12, Lejasmeiers 8, Alexis 4, Grochowski 3, Gaddefors 2, Jakóbczyk 0