czwartek, 30 czerwca, 2022

PLK: Andrzejewski zostaje w Legii

Tomasz Andrzejewski podpisał umowę na grę w Legii w sezonie 2017/18. Silny skrzydłowy występuje w Legii od dwóch lat. W tym czasie rozegrał 73. spotkania w barwach stołecznegoo klubu. Podkoszowy Legii to pierwszy zawodnik z którym stołeczny zespół parafował umowę po awansie do PLK.

 

Andrzejewski (na zdjęciu) trafił do Legii w 2015 roku ze Stali Ostrów Wielkopolski. W pierwszych rozgrywkach dotarł z Legią do finału I ligi, w którym legioniści musieli uznać wyższość Miasta Szkła Krosno (2:3). Popularny „Richy” zagrał wówczas 38. spotkań (śr. 18:23 min./mecz), zdobywając w nich średnio 7,4 punktu. W minionym sezonie zagrał 35. meczów w Legii (średnio 24:30 min.), zdobywając średnio 11,0 pkt. Andrzejewski był ważną postacią drużyny, która pokonując w finale play-off 3:0 GTK Gliwice, wywalczyła awans do ekstraklasy. Dla zawodnika awans z Legią do PLK był piątym takim wyczynem w jego karierze.

Legia Warszawa ma ważne umowy z trzema zawodnikami na sezon 2017/2018. Są to:  Mateusz Jarmakowicz, Piotr Robak i Tomasz Andrzejewski.

Wcześniej władze koszykarskiej Legii zdecydowały się ni przedłużać kontraktów z 35-letnim rozgrywającym Łukaszem Pacochą, 30-letnim podkoszowym Adamem Linowskim oraz jego rówieśnikowi, także występującym na pozycji silnego skrzydłowego Marcelowi Wilczkowi. Linowski porozumiał się wstępnie z beniaminkiem I ligi  R8 Kraków, ale kontraktu jeszcze nie podpisano. W stołecznym klubie nie zobaczymy też Grzegorza Malewskiego, który być może przeniesie się do innego beniaminka zaplecza ekstraklasy KK Warszawa.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA