PLK: Asseco bez szans w Gliwicach; AZS zaskakuje w Starogardzie Gdańskim

Aktualizacja: 8 mar 2018, 23:46
4 mar 2018, 21:54

Znakomita trzecia kwarta pozwoliła pewnie wygrać gliwickiemu GTK nad Asseco Gdynią 88:68 (18:14, 17:17, 22:11, 31:26). Znakomity mecz rozegrał Quinton Hooker, który zakończył starcie z dorobkiem 26 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gości, która dobrą grą w obronie zdołała wyjść na siedmiopunktowe prowadzenie. Jak się później okazało, było to maksimum na jakie gracze Pawła Turkiewicza pozwolili przyjezdnym. Gospodarze wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Co prawda do przerwy GTK prowadziło jedynie 4 punktami, co zapowiadało emocjonującą końcówkę, ale II połowa należała do gliwiczan.

Początek trzeciej kwarty był zdominowany przez nieudane akcje ofensywne. Brakowało skuteczności, obie ekipy postawiły na obronę. Ku zaskoczeniu w takiej grze lepiej funkcjonowali gospodarze, którzy na pierwsze punkty gdynian pozwolili dopiero do 4:30 minutach gry tej części spotkania. W ostatniej ćwiartce Asseco starało się jeszcze wrócić do gry, ale gliwiczanie kontrolowali spotkanie i różnica ani razu nie została zniwelowana do jednocyfrowej liczby.

Ponownie doskonałe zawody rozegrał Quinton Hooker. Amerykanin zdobył 26 punktów (9/13 z gry), 7 zbiórek, 7 asyst i 4 przechwyty. Pod tablicami pewnym punktem był Maverick Morgan (16 punktów, 7 zbiórek). Po drugiej stronie zawiedli liderzy. Krzysztof Szubarga trafił tylko 2 z 9 prób, Przemysław Żołnierewicz zgasł po przerwie, a cała drużyna trafiła tylko 20% rzutów z dystansu (rywale 44.8%).

GTK Gliwice – Asseco Gdynia 88:68 (18:14, 17:17, 22:11, 31:26)

GTK Gliwice: Hooker 26 (7 zb, 7 ast), Morgan 16 (7 zb), Palyza 15, Radwański 12, Zmarlak 6, Salamonik 4, Pieloch 3, Williams 3, Ratajczak 2, Piechowicz 1, Jędrzejewski 0

Asseco Gdynia: Szczotka 16, Put 12, Żołnierewicz 12, Witliński 9, Ponitka 6, Szubarga 5, Jankowski 3, Garbacz 3, Wyka 2 (10 zb), Kamiński 0