PLK: Beniaminek poległ w Ostrowie

12 mar 2017, 19:35

W niedzielny wieczór w Ostrowie Wielkopolskim pojawili się goście z Krosna. Waleczny beniaminek w I rundzie sezonu zasadniczego pokonał “Stalówkę”. Tym razem, lepsi okazali się być ostrowianie.

Początek meczu był dość wyrównany, jednak po sześciu minutach to gospodarze prowadzili, 15:9. Niemoc przyjezdnych przełamał dopiero rzut Hajrića, ale to ostrowianie wciąż powiększali swoją przewagę. Na dwie minuty przed końcem pierwszej ćwiartki Krosno zaczęło trafiać z dystansu, jednak nie pozwoliło to dostatecznie zniwelować straty. W ekipie gospodarzy dobrze dysponowany był Carter, a jego rzut ustalił wynik premierowej odsłony na 27:19, dla miejscowych.

Druga kwarta to kontynuacja dobrej passy Stali, która po chwili prowadziła już 38:21. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, po trójce Kostrzewskiego, krośnianie przegrywali znacznie, 23:41. Sygnał do odrabiania strat dał kolegom Wyka, który trafił dwa rzuty z rzędu. Goście starali sie dogonić rywala, jednak ostatecznie to Ostrów schodził na przerwę prowadząc, 48:36.

Po rewelacyjnym początku trzeciej ćwiartki, przewaga miejscowych wynosiła już 20 punktów. Podopieczni trenera Barana zdołali jednak zdobyć kilka oczek z rzędu i niebezpiecznie zmniejszyli zaliczkę punktową Stali. Ostrowianie opanowali sytuację na boisku i zakończyli tę kwartę prowadząc, 66:59.

W decydującej odsłonie beniaminek zaczął trafiać za trzy, a na sześć minut przed końcem, celny rzut Dłuskiego doprowadził do remisu, 69:69. Gra rozpoczęła się więc na nowo, a wyniki na tablicy wciąż były podobne. Grę nerwów lepiej wytrzymali jednak gracze Stalówki, którzy wygrali to spotkanie, 89:78.

Najlepszym graczem wśród gospodarzy był Nikołow (16 pkt). Najwięcej punktów dla gości zdobył Wallace (20 pkt).

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Miasto Szkła Krosno  89:78 (27:19, 21:17, 18:23, 23:19)

Ostrów Wielkopolski: Nikołow 16, Ochońko 2, Johnson 11,  Kostrzewski 11, King 13, Tomaszek 1, Carter 13, Chanas 4, Majewski 11, Szewczyk 7, Kaczmarzyk 0

Miasto Szkła Krosno: Wallace 20, Hajrić 6, Dłuski 13, Maddox 9, Wyka 6, Pita 13, Oczkowicz 2, Bręk 9, Woolridge 0, Dłuski 13