PLK: Derby Podkarpacia dla Krosna

1 kwi 2017, 19:43

W sobotę koszykarze z Krosna rozegrali spotkanie, w leżącym nieopodal ich miasta Tarnobrzegu. Mecz okazał się zwycięski dla beniaminka, który pokonał Siarkę, 104:73.

Początek premierowej odsłony należał do gości, którzy po czterech minutach prowadzili już imponująco, 14:2. Siarkowcy zdołali zaliczyć dwie trójki z rzędu, jednak krośnianie wciąż powiększali swoją przewagę. Pod koniec tej ćwiartki podopieczni trenera Pyszniaka zaliczyli dobry moment, a wśród nich brylował zwłaszcza Jakóbczyk.

W drugą kwartę znacznie lepiej weszli przyjezdni, którzy szybko wyszli na ponad dziesięciopunktowe prowadzenie. Pod koniec I połowy gospodarze zaczęli trafiać z dystansu, ale to krośnianie wciąż byli stroną dominującą na parkiecie. W tej ćwiartce w świetnej dyspozycji był między innymi Rduch, po którego rzucie goście prowadzili, 48:36. Ostatecznie beniaminek schodził do szatni wygrywając, 52:39.

Po przerwie krośnianie świetnie radzili sobie w rzutach zza linii 6.75 metra, gdzie świetnie spisywał się zwłaszcza Pita. Trójkę dołożył również doświadczony Oczkowicz, a po jego rzucie na tablicy widniał wynik, 65:46 dla przyjezdnych. Pod koniec tej ćwiartki losy tego spotkania były już właściwie rozstrzygnięte.

Krośnianie nie odpuścili już do końca, a w decydującej odsłonie zdobyli prawie 30 punktów. Świetnie w ich szeregach spisywał się zwłaszcza Pita, ale cenne punkty dołożył również Hajrić. Ostatecznie przyjezdni wysoko i efektownie zwyciężyli w Tarnobrzegu.

Najlepszym graczem wśród miejscowych był Jakóbczyk (19 pkt). Najwięcej punktów dla gości zdobył Pita (25 pkt).

Siarka Tarnobrzeg – Mosir Krosno 73:104 (23:25, 16:27, 20:23, 14:29)

Siarka Tarnobrzeg: Jakóbczyk 19, Grzeliński 6, Pandura 2, Patoka 12, Małecki 10, Welsh 12, Wojdyła 12

Mosir Krosno: Woolridge 5, Maddox 11, Pita 25, Oczkowicz 12, Wyka 6, Małgorzaciak 3, Dłuski 6, Rduch 17, Bręk 6, Hajrić 13