PLK: Derby Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla Anwilu Włocławek!

23 kwi 2017, 15:12

W meczu na szczycie PLK pomiędzy Polskim Cukrem a drużyną Anwilu Włocławek, lepsza okazała się być drużyna gości – 73:69. Koszykarze z Włocławka wygrali po raz 11. z rzędu, tym samym rozstrzygając derby Województwa Kujawsko-Pomorskiego na swoją korzyść.

Początek spotkania należał do drużyny gospodarzy, którzy lepiej weszli w to spotkanie. Po kilku udanych kontrach koszykarze z Torunia prowadzili różnica 6 punktów. Jednak ekipa z Włocławka szybko odrobiła stratę i rozpoczęła się gra kosz za kosz. Ostatecznie po pierwszej ćwiartce gospodarze prowadzili 23:20.

Druga kwarta miała bardzo podobny przebieg. Koszykarze Polskiego Cukru starali się odskoczyć swoim rywalom. Jednak Ci na każdą próbę ucieczki momentalnie odpowiadali kilkoma punktami zdobytymi podrząd. Goście czuli się coraz pewniej na parkiecie w Toruniu. To właśnie drużyna z Włocławka prowadziła po dwudziestu minutach – 40:38.

W trzeciej kwarcie gospodarze bardzo dobrze radzili w kontrze. Koszykarze z Torunia zanotowali serię 10:0, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie – 51:46. Goście w tej części gry nie mieli pomysłu na to, jak konstruować swoje ataki, co bezlitośnie wykorzystała drużyna gospodarzy, która prowadziła przed ostatnią ćwiartką 55:51.

W ostatniej kwarcie koszykarze Polskiego Cukru kontrolowali przebieg tego spotkania. Wszytko, wskazywało na to, że to właśnie Twarde Pierniki sięgną po triumf w derbach Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jednak Anwil Włocławek po raz kolejny zanotował świetną końcówkę. Jaramaz oraz Washington szybko zniwelowali stratę 6 punktów. A trójka zdobyta przez Młynarskiego na 14 sekund przed zakończeniem spotkania przesądziła o ostatecznym zwycięstwie drużyny gości.

Drużynę z Włocławka do zwycięstwa poprowadził duet Jaramaz oraz Washington, którzy zdobyli kolejno 23 i 17 punktów. W drużynie Polskiego Cukru najskuteczniejszy był dziś Trotter, zdobywca 16 punktów.

Polski Cukier Toruń – Anwil Włocławek 69:73 (23:20, 15:20, 17:11, 14:22)

Polski Cukier: Obie Trotter 16, Bartosz Diduszko 14, Kyle Weaver 10, Cheikh Mbodj 8, Krzysztof Sulima 8, Jure Skific 7, Tomasz Śnieg 5, Maksym Sanduł 1, Aleks Perka 0.

Anwil: Nemanja Jaramaz 23, James Washington 17, Tyler Haws 7, Josip Sobin 6, Michał Chyliński 5, Mateusz Bartosz 5, Kacper Młynarski 3, Fiodor Dmitriew 3, Kamil Łączyński 2, Paweł Leończyk 2, Toney McCray 0.