PLK: Energa Czarni nieoczekiwanie wygrywają pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe!

4 maj 2017, 23:22

Energa Czarni sprawili niemałą niespodziankę w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Polskiej Ligi Koszykówki. Koszykarze ze Słupska pokonali na wyjeździe drużynę Anwilu Włocławek 82:72.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Gra toczyła się kosz za kosz. Jako pierwsza, mocniej zaatakowała ekipa ze Słupska. Anwil od tego momentu cały czas był o krok za drużyną Energi Czarnych. Choć próbowali dogonić ich jeszcze w pierwszej kwarcie. To ostatecznie po dziesięciu minutach prowadziła drużyna gości 23:22. W drugiej ćwiartce Anwil bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Gospodarze z każdą minutą czuli się coraz pewniej na własnym parkiecie. Ich przewaga w pewnym momencie wzrosła do ośmiu punktów. Jednak goście z łatwościom odrobili straty i po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 35:35.

W trzeciej kwarcie dobrze dysponowana drużyna ze Słupska kontynuowała swoją niezłą grę z pierwszej połowy. Goście dość szybko wyszli na kilku punktowe prowadzenie. Jednak goście nie zamierzali na tym zaprzestać. W pewnym momencie Energa Czarni prowadzili nawet 52:37. Anwil starał się zniwelować straty. Ostatecznie przed ostatnią kwartą, goście prowadzili różnicą 7 punktów. Początek ostatniej ćwiartki był obiecujący dla gospodarzy. Po kilku akcjach Anwil zbliżył się do rywali na dwa punkty, a później do remisu doprowadził McCray. Jednak później znów do głosu doszła drużyna ze Słupska. Gospodarze byli dziś bezradni w starciu z dobrze dysponowaną drużyną gości. Energa Czarni kontrolowali przebieg tego spotkania a w efekcie pokonali Anwil na ich własnym parkiecie 82:72.

Drużynę ze Słupska do zwycięstwa poprowadził Lewis, który zdobył 21 punktów. Wśród pokonanych najskuteczniejszy był dziś Washington, zdobywca 17 punktów.

Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk 72:82 (22:23, 13:12, 16:23, 21:24)

Anwil: James Washington 17, Kamil Łączyński 13, Toney McCray 11, Josip Sobin 8, Nemanja Jaramaz 7, Paweł Leończyk 5, Mateusz Bartosz 5, Fiodor Dmitriew 4, Tyler Haws 2, Kacper Młynarski 0

Energa Czarni: Chavaughn Lewis 21, David Kravish 17 (15 zb), Grzegorsz Surmacz 14, Marcus Ginyard 14, Łukasz Seweryn 6, Mantas Cesnauskis 6, Anthony Goods 4, Dallin Bachynski 0, Piotr Dąbrowski 0