PLK: Koniec zwycięskiej serii Miasta Szkła, Asseco wygrywa w dramatycznej końcówce!

Aktualizacja: 2 lut 2017, 14:47
1 lut 2017, 20:26

Na pięciu zwycięstwach z rzędu zakończyła się seria podopiecznych Michała Barana. Dziś na własnym parkiecie po dramatycznej końcówce musieli uznać wyższość Asseco Gdyni.

Początek nie zapowiadał przerwania serii rewelacyjnego beniaminka. Po dwóch dystansowych trafieniach dla gości Przemysława Żołnierewicza i Krzysztofa Szubargi to gospodarze doszli do głosu i grali skuteczniej, dzięki czemu wygrali pierwszą kwartę 24:18.

W drugiej ćwiartce rozkręcił się Kareem Maddox, który dzisiejsze spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Za sprawą dobrej gry Amerykanina podopieczni trenera Barana prowadzili nawet różnicą 16 punktów. Gdynian uratowały rzuty trzypunktowe, dzięki którym zmniejszyli stratę i na przerwę schodzili z dziesięcioma punktami straty.

W trzeciej kwarcie sygnał do ataku podopiecznym Przemysława Frasunkiewicza dał Szubarga. Doświadczony rozgrywający rozgrywał kolejne doskonałe spotkanie i już po 30 minutach miał na swoim koncie 17 punktów. Przyjezdni wygrali trzecią kwartę dwoma punktami i przed ostatnią przegrywali już tylko 54:62.

W ostatnich dziesięciu minutach rozszaleli się goście, którzy po świetnej grze Marcela Ponitki, Piotra Szczotki i przede wszystkim Szubargi doprowadzili do emocjonującej końcówki. Po celnych rzutach wolnych tego ostatniego na 39 sekund przed końcem gościom pozostał jeden punkt straty. Gospodarze próbowali grać pełne 24 sekundy, jednak Szczotka zdołał przejąć piłkę i to Asseco mogło zagrać akcję na zwycięstwo. Piłka powędrowała oczywiście do Szubargi. 32-latek tym razem jednak nie trafił, ale szczęśliwie z dobitką zdążył Żołnierewicz i to goście cieszyli się z wygranej.

Co ciekawe to drugi mecz z rzędu w którym Gdynianie wygrywają jednym punktem po rzucie w ostatniej sekundzie. W poprzednim spotkaniu z MKS-em Dąbrowa Górnicza zwycięski rzut oddał Wojciech Czerlonko.

Miasto Szkła Krosno – Asseco Gdynia 79:80 (24:18, 24:20, 14:16, 17:26)
Miasto Szkła: Czerapowicz 15, Maddox 12, Wyka 10, Hajrić 9, Oczkowicz 9, Woolridge 8, Dłuski 8, Pita 5, Bręk 3, Rduch
Asseco: Szubarga 24, Ponitka 16, Żołnierewicz 10, Matczak 10, Szczotka 10, Put 8, Witliński 2, Konopatzki, Jankowski, Czerlonko