PLK: Legia rozgromiła AZS Koszalin

Aktualizacja: 22 kwi 2018, 22:01
6 kwi 2018, 21:25

W czwartek koszalinianie udali się w podróż do Warszawy. Spotkanie w stolicy nie przebiegło jednak po ich myśli. Znacznie lepsza okazała się być Legia Warszawa, która wygrała.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że gospodarze postawią przyjezdnym trudne warunki. Legioniści świetnie radzili sobie zwłaszcza w ataku, a koszalinianie nie mogli znaleźć odpowiedzi na ich postawę. Po dwóch kwartach Warszawiacy prowadzili już wyraźnie, 59:30.

Po zmianie stron Legia wciąż powiększała swoją przewagę. Goście mieli spore problemy z trafianiem. Szwankowała również obrona. Wygrana miejscowych ani przez moment nie stała pod znakiem zapytania. AZS zagrał bardzo słaby mecz i nie miał szans na wygraną.

Legia Warszawa – AZS Koszalin 103:68 (35:20, 24:10, 22:16, 22:22)

Legia Warszawa: Anthony Beane 23, Michał Kołodziej 20, Łukasz Wilczek 10, Jobi Wall 9, Hunter Mickelson 8, Kamil Sulima 6, Grzegorz Kukiełka 6, Chauncey Collins 6, Tomasz Andrzejewski 6, Adam Linowski 5, Jorge Bilbao 2, Piotr Robak 2

AZS Koszalin: Diante Baldwin 18, Nikola Malesević 13, Aleksandar Marelja 13, Szymon Kiwilsza 8, Modestas Kumpys 6, Jakub Dłoniak 5, Igor Wadowski 3, Kacper Młynarski 2, Aleksander Leńczuk 0