PLK: Miasto Szkła nie pękło przed Kingiem

23 gru 2016, 21:20

W meczu 12. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki, Miasto Szkła Krosno podejmowało na własnym parkiecie King Szczecin. Beniaminek rozgrywek po raz kolejny sprawił niemałą niespodziankę, gromiąc szczecinian 98:72.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli goście, rozpoczynając od serii 8-0. Krośnianie szybko jednak odrobili straty, głównie za sprawą Maddoxa, który zgromadził 12 punktów w całej kwarcie. Oba zespoły popisywały się dobrą skutecznością rzutów za trzy, jednak z czasem to gospodarze zaczęli przechylać szalę na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie pierwszą część gry 29:23.

Od początku drugiej ćwiartki koszykarze Miasta Szkła zaczęli powiększać swoją przewagę, która w połowie kwarty wynosiła już 14 punktów. Szczecinianie popisywali się dużą nieskutecznością, co w połączeniu z małą ilością zbiórek, nie mogło przełożyć się na dużą zdobycz punktową. Nie do powstrzymania w szeregach gospodarzy był z kolei tym razem Czerapowicz, osiągający do przerwy aż 20 punktów. Ostatecznie po pierwszej połowie King Szczecin przegrywał z Miastem Szkła 38:58.

Trzecia część meczu nie obfitowała już w dużą ilość punktów z obydwu stron ja poprzednie, jednak ogólny obraz gry się nie zmieniał. Gospodarze kontrolowali spotkanie, konsekwentnie powiększając jeszcze swoją przewag, która w czwartej kwarcie wynosiła nawet 31 punktów! Krośnianie w całym spotkaniu trafili aż 13 trójek pokonując ostatecznie drużynę ze Szczecina 98:72.

Najlepszym graczem był bez wątpienia Chris Czerapowicz, który zakończył mecz z 29 punktami i dziewięcioma zbiórkami. Dobrze wspomagał go Kareem Maddox dorzucając 19 punktów i sześć zbiórek. W przegranej ekipie 16 “oczek” zgromadził Taylor Brown.

Miasto Szkła Krosno – King Szczecin 98:72 (29:23, 30:16, 15:11, 24:22)

Miasto Szkła: Chris Czerapowicz 29, Kareem Maddox 19, Royce Woolridge 13, Jakub Dłuski 10, Szymon Rduch 8, Dariusz Oczkowicz 8, Seid Hajrić 4, Dawid Bręk 4, Dariusz Wyka 3, Filip Małgorzaciak 0, Szymon Jaworski 0.

King: Taylor Brown 16, Russell Robinson 14, Zach Robbins 11, Michał Nowakowski 9, Robert Skibniewski 5, Craig Sword 4, Jakub Garbacz 4, Szymon Łukasiak 4, Marcin Dutkiewicz 3, Paweł Kikowksi 2, Maciej Majcherek 0.