PLK: MKS z setką, Shelton miażdży [WIDEO]

22 gru 2017, 22:10

MKS Dąbrowa Górnicza kontynuuje swój marsz bez porażki na własnej hali. Tym razem pokonał Asseco Gdynię 101:74 (20:25, 30:15, 25:21, 26:13). Fani gospodarzy mogli oglądać debiutującego Aleksandara Mladenovicia i jego występ był obiecujący.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie bardzo podobnie jak starcie z Czarnymi Słupsk. Dwie celne trójki trafił Piotr Pamuła, ale zabrakło później kontynuacji w ataku, a obrona również pozostawiała wiele do życzenia. Wykorzystywali to skrzętnie gracze Przemysława Frasunkiewicza, którzy głównie dzięki grze w strefie podkoszowej prowadzili po I kwarcie 25:20. Podrażnieni gospodarze w następne dziesięć minut weszli z nowymi siłami. Okazję do debiutu dostał Aleksandar Mladenović, który obok D.J. Sheltona wyglądał bardzo dobrze. Przejął rolę typowego środkowego, co pozwoliło Amerykańskiemu koszykarzowi rozwinąć skrzydła. Przełożyło się to na serię 15:5 dla dąbrowian pod koniec II ćwiartki, a Shelton dosłownie miażdżył rywali pod koszami:

II połowa była w pełni kontrolowana przez zawodników Jacka Winnickiego. Nie pozwalali oni odrobić strat, przy okazji sami powiększali przewagę. Skończyło się na pierwszej w tym sezonie “setce” dąbrowskich koszykarzy. Okraszona została ona kolejnym już double-double D.J. Sheltona, który tym razem zdobył 10 zbiórek i 26 punktów. Z dobrej strony pokazał się również wszechstronny Bartłomiej Wołoszyn – 14 punktów, 6 zbiórek, 7 asyst. Wspominany już Mladenović w debiucie zdobył 13 oczek w niespełna 17 minut gry. Po drugiej stronie najlepszymi graczami byli Przemysław Żołnierewicz (12 punktów, 3 zbiórki, 3 asysty) i Marcel Ponitka (10 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty). Gorszy mecz przytrafił się natomiast Krzysztofowi Szubardze (11 punktów, 4 asysty), którego z gry dobrze wyłączał Aaron Broussard wraz z Jovanem Novakiem.

MKS Dąbrowa Górnicza – Asseco Gdynia 101:74 (20:25, 30:15, 25:21, 26:13)

MKS Dąbrowa Górnicza: Shelton 26 (10 zb), Wołoszyn 14 (7 ast), Broussard 13, Mladenović 13, Kowalenko 9, Novak 9, Pamuła 8, Kucharek 6, Gabiński 2, Wieczorek 1

Asseco Gdynia: Żołnierewicz 12, Put 12, Garbacz 11, Szubarga 11, Ponitka 10, Szczotka 6, Witliński 6, Wyka 4, Kołodziej 2, Kamiński 0, Leszczyński 0, Jankowski