PLK: MKS wciąż niepokonany na własnej hali

12 lis 2017, 20:15

MKS Dąbrowa Górnicza wciąż ma miano niepokonanej we własnej hali. Tym razem pokonali AZS Koszalin (21-8, 17:20, 24:18, 17:10), a najlepszym graczem spotkania uznano Bartłomieja Wołoszyna.

Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla MKS-u, który od pierwszych minut narzucił swój styl gry i udowadniał dominację nad rywalem. Dzięki dobrej grze w ataku Jakuba Parzeńskiego oraz Aaron Broussarda, która doprowadziła do serii 17-0 gospodarze wyszli na prowadzenie 17-2, co pozwoliło na swobodniejszą grę.

II kwarta zaczęła się po myśli AZS-u. Przez ofensywne kłopoty gospodarzy i własną serię 7-0 zdołali odrobić stratę do 6 punktów. Później zdołał jednak do głosu dojść Bartłomiej Wołoszyn oraz Aaron Broussard, którzy trafili po dwie celne trójki i MKS ponownie osiągnął dwucyfrowe prowadzenie. Wynik do przerwy mógł być wyższy jednak bolączką obydwu drużyn były straty. MKS miał ich 9, a Akademicy 13. Najwięcej, po 4, zanotowali Qyntel Woods oraz Modestas Kumpys.

Po przerwie AZS starał się odrobić stratę, jednak gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie. Nie dawali rozwinąć rywalom skrzydeł i wykorzystywali nadarzające się sytuacje. Na pochwałę ponownie zasłużył Bartłomiej Wołoszyn, który trafiając 3 z 4 rzutów z gry i dwie próby osobiste zdobył 10 oczek.

Ostatnia ćwiartka była potwierdzeniem dominacji zawodników Jacka Winnickiego. Zaczęli od serii 11-2, która pozwoliła zagrać spokojną końcówkę. Pozwoliło to na większą ilość minut gry dla Macieja Kucharka, Patryka Wieczorka. Mimo to ostatnie 10 minut MKS zwyciężył 17:10.

Jak widać po łącznej liczbie zdobytych punktów, spotkanie nie było dobrym starciem pod względem ofensywnym. Jedna, jak i druga drużyna trafiała po zaledwie 37% rzutów z gry. Pod względem skuteczności szczególnie zawiedli Witalij Kowalenko (1/8), Paulius Dambrauskas (3/12), D.J. Shelton (3/11) i Qyntel Woods (1/7). Dodatkowo zmorą zawodników Dariusza Szczubiała były straty, których mieli aż 26. Starcie do udanych zapiszą natomiast Aaron Broussard (17 punktów, 7 zbiórek, 4 przechwyty) oraz Bartłomiej Wołowszyn (18 punktów, 4/4 zza łuku).

MKS Dąbrowa Górnicza – AZS Koszalin 79:56 (21:8, 17:20, 24:18, 17:10)

MKS Dąbrowa Górnicza: Wołoszyn 18, Broussard 17, Parzeński 10, Dambrauskas 7, Gabiński 6, Shelton 6, Wieczorek 4, Kucharek 4, Kowalenko 4 (9 zb), Pamuła 3 (5 ast), Massamba 0

AZS Koszalin: Jeszke 13, Kumpys 10, Młynarski 9 (11 zb), Kiwilsza 8, Baldwin 7, Chatkevicius 6, Woods 3, Dłoniak 0, Kucharewicz 0, Wadowski 0