PLK: Najlepsza piątka 5. tygodnia

11 lis 2016, 12:28

Prezentujemy najlepszą piątkę kolejnego tygodnia. Wybór zawodników w tym tygodniu był niezwykle trudny, z powodu dużej ilości dobrych występów indywidualnych, ale naszym zdaniem, to właśnie tych pięciu zawodników najbardziej zasłużyło, by znaleźć się w takim zestawieniu:

Rozgrywający: Krzysztof Szubarga (Asseco Gdynia)

Stary dobry (a może teraz i lepszy?) Krzysztof Szubarga wrócił. Na początku sezonu potrzebował kilka spotkań czasu, ale teraz gra znakomicie i prowadzi młody gdyński zespół do kolejnego zwycięstwa. Tym razem odprawiony został AZS Koszalin, a Szubarga zdobył 23 punkty, 6 zbiórek i 6 asyst. Jego skuteczność z gry wyniosła 72,7% (8/11) i ponownie karał rywali rzutami zza łuku 4/6. Rozgrywający pokazuje po raz kolejny, że jest w doskonałej formie fizycznej i kondycyjnie jest idealnie przygotowany do sezonu. Czwarty mecz z rzędu rozegrał więcej niż 36 minut i co ciekawe, zaliczył w tym czasie zaledwie jeden faul.

Rzucający Obrońca: Krzysztof Jakóbczyk (Siarka Tarnobrzeg)

Rzucający obrońca Siarki rozegrał swój najlepszy mecz na poziomie Polskiej Ligi Koszykówki, mimo że nie grał na swojej nominalnej pozycji. Pod nieobecność Brandona Browna był on zmuszony do zaprezentowania się jako rozgrywający. Jego zespół co prawda przegrał z Polskim Cukrem Toruń aż 73:91, ale Jakóbczyk mecz na pewno zaliczy do udanych. W pierwszej kwarcie z 24 punktów swojej drużyny zdobył on aż 13. Łącznie na jego koncie widniało 21 pkt (7/11 z gry), 4 zbiórki, 4 asysty i 3 przechwyty. Udało mu się uzyskać ten wynik, mimo że przeciwko niemu grał Obie Trotter, który dał się już poznać w PLK jako znakomity obrońca. Dodatkowo w warto zwrócić na rzuty zza łuku. Trafił 5 na 7 prób, a w I kwarcie miał w tych próbach statystykę 3/3.

Niski Skrzydłowy: Chris Czerapowicz (Miasto Szkła Krosno)

Szwed ma za sobą kolejny doskonały mecz. Tym razem poprowadził krośnian do zwycięstwa z PGE Turowem Zgorzelec 91:69. Czerapowicz do szczególnie udanych zaliczy kwarty numer II i IV. W drugiej zdobył 11 punktów, a w czwartej 8. Dotychczas znakomita defensywa zgorzelczan nie była w stanie poradzić sobie z tym zawodnikiem. Łącznie na jego koncie znalazło się 25 punktów, a skuteczność wyniosła 72,7% (trafił 8 na 11 rzutów). Dołożył do tego 6 zbiórek, 2 asysty oraz przechwyt co złożyło się na doskonały EVAL równy 29. Był to jego najlepszy mecz w tym sezonie, który my zdecydowaliśmy się wynagrodzić, przyznając Czerapowiczowi tytuł MVP tygodnia.

Silny Skrzydłowy: Kareem Maddox (Miasto Szkła Krosno)

Kolejny przykład na to, że Miasto Szkła doskonale trafiło z transferami zagranicznych zawodników. Silny skrzydłowy co prawda nie ma tak ustabilizowanej formy, jak wspominany wcześniej Chris Czerapowicz, ale zdołał się już doskonale zaaklimatyzować w PLK. W rywalizacji z Turowem nie miał pod koszami łatwych rywali, ale i tak zaprezentował się znakomicie. Zdobył 19 punktów (5/11 z gry), 10 zbiórek, 3 asysty oraz blok. Dodatkowo wywalczył aż 9 fauli, co pokazuje jakie kłopoty mieli z nim defensorzy zgorzelczan.

Środkowy: Brandon Peterson (TBV Start Lublin)

Zdecydowanie najjaśniejsza postać słabo prezentujących się lublinian. Jest drugi w statystyce punktów na spotkanie, a drugi w średniej ilości zbiórek oraz w klasyfikacji EVAL. W tym tygodniu jego drużyna ponownie przegrała (tym razem 74:78 z Polfarmexem Kutno), ale Peterson zaprezentował się z dobrej strony. Z 70% skutecznością (7/10) zdobył 19 punktów i dołożył do tego 13 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty i 2 bloki.

MVP 5. tygodnia: Chris Czerapowicz (Miasto Szkła Krosno)