PLK: Ostrowianie kontynuują wspaniałą serię

18 kwi 2018, 22:36

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – MKS Dąbrowa Górnicza 81:74 (18:27, 19:11, 25:16, 19:20)

MKS dobrze zaczął, pewnie wygrał pierwszą kwartę, do przerwy miał minimalne prowadzenie, a po przerwie kompletnie zniknął – tak w skrócie wyglądało to spotkanie. Wobec gorszego spotkania D.J. Sheltona (8 punktów i 6 zbiórek), odpowiedzialność za punkty wziął duet rozgrywających. Jovan Novak Aaron Broussard zdobyli po 17 punktów, jednak to był za mało na gospodarzy. Podopieczni Emila Rajkovicia zagrali drużynowo, ciężar zdobywania punktów rozłożył się na wielu zawodników, co pozwoliło wygrać starcie.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Chyliński 13, Majewski 12, Skifić 12, Ochońko 11, Kostrzewski 10, Johnson 5 (6 ast), Carter 5, Surmacz 4 (11 zb), Marković 4, Holt 4, Łukasiak 1, Łapeta 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Novak 17, Broussard 17, Wołoszyn 16, Shelton 8, Kucharek 8, Gabiński 4, Trojan 2, Kowalenko 2, Wieczorek 0

GTK Gliwice – Polpharma Starogard Gdański 91:92 (38:20, 14:31, 18:16, 21:25)

Mecz w fenomenalnym stylu rozpoczęli gospodarze. Prawie wszystkie próby wpadały do kosza, grali agresywnie w obronie, a przewaga w pewnym momencie wynosiła już 21 punktów. Spowodowało to zbyt duże rozluźnienie w szeregach GTK, ponieważ wysokie prowadzenie roztrwonili jeszcze szybciej, niż udało się je uzyskać. Spora była w tym zasługa Nikoli Jefticia, z którym gliwicka obrona sobie nie radziła i do przerwy zdobył 17 oczek (w całym spotkaniu 23).

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej zdominować rywala. Wszystko sprowadziło się do ostatnich minutach IV kwarty. Wojnę nerwów i rzutów osobistych wygrali goście, którzy w efekcie mogli się cieszyć z wygranego spotkania.

Motorem napędowym gospodarzy ponownie był Quinton Hooker, który zdobył 27 punktów (10/17 z gry), zebrał 6 piłek, rozdał 4 asysty oraz zaliczył 5 przechwytów przy ani jednej stracie. Dobry mecz rozegrał też Maverick Morgan, który uzyskał 21 punktów, jednak z powodu 5 przewinień nie mógł pomóc drużynie w końcówce. Po drugiej stronie bardzo dobrze spotkanie rozegrali środkowi. Obok wspominanego Jefticia, drugim najlepszym strzelcem był Milan Milovanović (23 punkty, 9/11 z gry).

GTK Gliwice: Hooker 27, Morgan 21, Piechowicz 15, Salamonik 8, Palyza 6, Pieloch 5, Radwański 3, Ratajczak 3, Zmarlak 3, Jędrzejewski 0

Polpharma Starogard Gdański: Jeftić 23, Milovanović 23, Schenk 19, Radukić 11, Flieger 11, Davis 5 (10 zb), Brenk 0, Dąbrowski 0, Gołębiowski 0

Wyniki pozostałych spotkań:

Miasto Szkła Krosno – Asseco Gdynia 73:82 (15:27, 21:10, 15:28, 22:17)

Miasto Szkła Krosno: Pinkston 25, Alexis 17 (11 zb), Jakóbczyk 10, Gaddefors 7, Sroka 5, Oczkowicz 3, Lejasmeiers 3, Mustapić 3, Grochowski 0

Asseco Gdynia: Witliński 13, Garbacz 12, Ponitka 12, Żołnierewicz 12, Wyka 11, Szubarga 9 (7 ast), Jankowski 6, Kamiński 0, Itrich 0

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 92:74 (16:22, 28:18, 26:16, 22:18)

TBV Start Lublin: Washington 23, Lewis 15, Dutkiewicz 12 (8 zb), Mirković 12, Reynolds 10, Gospodarek 9, Czerlonko 5, Szymański 4, Dziemba 2, Zalewski 0, Ciechociński 0, Kowalski 0
AZS Koszalin: Marelja 15 (11 zb), Badlwin 14, Kiwilsza 13 (10 zb), Malesević 11 (10 zb), Leńczuk 9, Kumpys 7, Wadowski 3, Dłoniak 2, Naczlenis 0

Polski Cukier Toruń – Trefl Sopot 105:75 (22:18, 22:18, 28:20, 33:19)

Polski Cukier Toruń: Newbill 18 (5 ast), Cosey 18, Cel 15, Mbodj 12, Gruszecki 11, Perka 7, Wiśniewski 7, Jeszke 6, Krefft 6, Diduszko 3, Grochowski 2, Śnieg 0
Trefl Sopot: Kulka 20 (7 zb), Dylewicz 13, Trotter 11, M. Kolenda 10, Love 9 (6 ast), Motylewski 6, Karolak 4, Ł. Kolenda 2, Śmigielski 0, Pułkotycki 0