PLK: Ostrowianie zwyciężają w Krośnie

10 mar 2018, 20:10

W sobotę na Podkarpaciu pojawili się goście z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy okazali się lepsi od miejscowych zawodników i wywieźli z Krosna cenne zwycięstwo.

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu ostrowian, którzy odrazu przystąpili do ataku. W ich szeregach dobrze spisywał się między innymi Łapeta, który popisał się efektownym wsadem. Przyjezdni dominowali w całej premierowej odsłonie, którą zakończyli prowadząc, 29:11.

Krośnanie mieli spore problemy ze skutecznością, a na przerwę po pierwszej połowie schodzili przegrywając wysoko, 28:48. Po zmianie stron nie było widocznej poprawy, a sytuacja miejscowych stawała się coraz gorsza. Po zakończeniu trzeciej kwarty Krosno przegrywało już 43:71, a losy meczu były już praktycznie rozstrzygnięte. Podopieczni trenera Rajkovicia do końca kontrolowali sytuację na boisku i wygrali.

Miasto Szkła Krosno – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 60:96  (11:29, 17:19, 15:23, 17:25)

Miasto Szkła Krosno: Jay Vaughn Pinkston 12, Anton Gaddefors 10, Davis Lejasmeiers 9, Peter Alexis 9, Jakov Mustapić 6, Marcin Sroka 6, Dariusz Oczkowicz 6, Damian Pogoda 2, Grzegorz Grochowski 0, Krzysztof Jakóbczyk 0

BM Slam Stal Ostrów wielkopolski: Jure Skifić 19, Michał Chyliński 17, Nikola Marković 9, Grzegorz Surmacz 8, Adam Łapeta 7, Aaron Johnson 7, Mateusz Kostrzewski 7, Łukasz Majewski 6, Marc Carter 6, Michał Kierlewicz 4, Tomasz Ochońko 4, Szymon Łukasiak 0