PLK: Pewna wygrana Arki w Radomiu

Aktualizacja: 25 sty 2023, 12:41
8 gru 2019, 20:25

Asseco Arka Gdynia pokonała na wyjeździe 85:68 HydroTruck Radom. Gości do wygranej poprowadził Bostic swoimi 19 punktami. Ta porażka oznacza, że zwycięska passa gospodarzy została przerwana.

Już od pierwszych minut goście postawili trudne warunki radomianom. Pierwsza kwarta zakończyła się porażką gospodarzy 16:24. Im dalej w las tym gorzej radzili sobie koszykarze HydroTruck. Ostatecznie po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał rezultat 46:34 dla drużyny Przemysława Frasunkiewicza.

W kolejnych minutach przewaga gdynian utrzymywała się na bezpiecznym poziomie. HydroTruck nie był w stanie zbliżyć się na dystans mniejszy niż 10 punktów i ciężko było wierzyć, że w ostatniej kwarcie zdoła odwrócić losy spotkania. Po trzech kwartach goście mieli 15 punktów zapasu.

Ostatnie 10 minut nie przyniosło żadnych zmian w obrazie meczu. Gospodarze byli dziś gorsi od rywali przez pełne 40 minut. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 85:68 dla Arki. Na pochwałę w zwycięskiej ekipie poza Bosticiem zasługuje, jak zwykle solidny Krzysztof Szubarga, który zebrał na swoim koncie 14 punktów i 6 asyst.

HydroTruck Radom – Asseco Arka Gdynia 68:85 (16:24, 18:22, 18:21, 16:18)

HydroTruck: Camphor 19, Trotter 12, Bogucki 11, Lindbom 8, Mielczarek 8, Wall 3, Zegzuła 3, Wątroba 2, Piechowicz 2, Lewandowski 0, Stankowski 0.

Arka: Bostic 19, Szubarga 14, Moore 12, Upson 10, Hammonds 10, Emelogu 8, Wołoszyn 6, Czerlonko 3, Wyka 2, Hrycaniuk 1, Kamiński 0.