PLK: PGE Turów pewnie pokonuje Miasto Szkła

26 lut 2017, 20:31

PGE Turów Zgorzelec pewnie pokonał wyżej notowanego rywala w postaci zespołu Miasta Szkła Krosno. Zespół z przygranicznego miasta wygrał 79:67.

Pierwsza kwarta była wyrównana w wykonaniu obu zespołów. Po stronie gości debiutował Devante Wallace, który grał wcześniej dla Polfarmexu Kutno. Zdobył cztery oczka a jego drużyna po 10 minutach przegrywała 18:19. Druga kwarta jak się później okazało była kluczowa. To wtedy Turów od stanu 21:21 miał serię 16:0 i prowadził nawet 37:21. Ostatecznie do przerwy gospodarze prowadzili 40:29.

Druga połowa nie przyniosła większych emocji. Miasto Szkła Krosno zbliżyło się maksymalnie na 5 punktów, ale Turów za każdym razem szybko odzyskiwał wysokie i bezpieczne prowadzenie. Ostatecznie czarno-zieloni wygrali mecz 79:67.

Najlepszym graczem gospodarzy był Tweety Carter, który zdobył 20 punktów. 11 punktów i 11 zbiórek dołożył Kirk Archbeque. Po stronie gości dobrze zaprezentował się Kareem Maddox – autor 13 punktów oraz 11 zbiórek.

PGE Turów Zgorzelec – Miasto Szkła Krosno 79:67 (19:18, 21:11, 18:19, 21:19)

PGE Turów: Tweety Carter 20, Kirk Archibeque 11, Denis Ikovlev 11, Uros Nikolić 8, Michał Michalak 7, David Jackson 7, Bartosz Bochno 7, Kacper Borowski 6, Michael Gospodarek 2.

Miasto Szkła: Devante Wallace 14, Kareem Maddox 13, Jakub Dłuski 12, Dino Pita 11, Dariusz Oczkowicz 6, Seid Hajrić 4, Szymon Rduch 3, Dariusz Wyka 2, Dawid Bręk 2.