PLK play-off: BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski z brązowym medalem!

5 cze 2017, 21:45

Po 15 latach drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego powraca na podium Polskiej Ligi Koszykówki. BM Slam Stal w drugim meczu wygrała w Słupsku 76:67, tym samym sięgając po zwycięstwo w całej serii 2:0.

W drugim meczu o brązowy medal PLK to drużyna Energi Czarnych była faworytem. W pierwszej kwarcie gra była bardzo wyrównana. Pomimo lepszego startu drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego, to gospodarze prowadzili ostatecznie po pierwszej ćwiartce 21:20.

W drugiej kwarcie coraz lepiej zaczynała radzić sobie drużyna gości. W pewnym momencie po celnym rzucie zza łuku Cartera BM Slam Stal prowadziła w Słupsku 38:29. Jednak Energa Czarni nie dawali za wygraną. Szybko rzucili się do odrabiania strat. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy zmniejszyli stratę do zaledwie jednego punktu. Ostatecznie po dwudziestu minutach, goście prowadzili 40:37.

Po wznowieniu gry gospodarze wyszli na prowadzenie. W 33 minucie było 45:42 dla podopiecznych Stelmahersa. Od tego momentu jednak coś w grze Energi Czarnych się zacięło. Gospodarze kompletnie się pogubili, szczególnie w ataku. Drzemkę drużyny ze Słupska bezwzględnie wykorzystała ekipa BM Slam Stali. Goście po trzydziestu minutach prowadzili różnicą 12 punktów co stawiało ich o krok od wymarzonego medalu PLK.

W ostatniej ćwiartce Energa Czarni rzucili się do odrabiania strat. Jak się okazało dość skutecznie. Na trzy minuty przed zakończeniem tego spotkania, gospodarze przegrywali tylko 67:69. Końcówka spotkania, choć zapowiadała się emocjonująco, była całkowice pod dyktando gości. W kluczowych momentach trafiali Shawn King, Kamil Chanas oraz Marc Carter, a gospodarze nie mogli przez trzy minuty zdobyć punktów! Ostatecznie ekipa trenera Emila Rajkovicia wygrała 76:67 i całą serię 2-0.

Drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego do zwycięstwa poprowadził dziś Carter, który zanotował na swoim koncie 18 puntów. Wśród gospodarzy najlepiej radził sobie dziś Lewis, zdobywca 15 punktów.

Energa Czarni Słupsk – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 67:76 (21:20, 16:20, 10:17, 20:19)

Energa Czarni: Chavaughn Lewis 15, David Kravish 13, Grzegorz Surmacz 13, Anthony Goods 11, Dallin Bachynski 6, Marcus Ginyard 6, Łukasz Seweryn 3, Mantas Cesnauskis 0, Piotr Dąbrowski 0.

BM Slam Stal: Marc Carter 18, Aaron Johnson 12, Christo Nikołow 10, Szymon Szewczyk 9, Shawn King 9 (14 zb), Kamil Chanas 8, Mateusz Kostrzewski 5, Robert Tomaszek 5, Tomasz Ochońko 0, Łukasz Majewski 0.