PLK play-off: Energa Czarni po fenomenalnej końcówce wyrównali stan gry!

11 maj 2017, 20:52

Energa Czarni Słupsk pokonała we własnej hali Anwil Włocławek 83:76, tym samym wyrównując stan serii ćwierćfinałowej PLK na 2:2. O awansie do półfinału play-off zadecyduje ostatnie spotkanie, które odbędzie się w niedzielę od godz. 17.30.

Lepiej w to spotkanie weszła drużyna z Włocławka, która po chwili prowadziła 6:2. Jednak kolejne minuty należały do gospodarzy. Energa Czarni zanotowali serię 6:0 i objęli prowadzenie. Pierwsza kwarta była dość wyrównana. Obie ekipy próbowały uciec swoim rywalom, jednak wszystkie te próby były natychmiastowo kontrowane. Ostatecznie po pierwszej kwarcie to goście prowadzili 17:16.

W drugiej kwarcie znacznie lepiej zaprezentowała się drużyna ze Słupska. Energa Czarni z każdą akcją czuli się coraz pewniej na własnym parkiecie. Goście nie bardzo radzili sobie z dobrze dysponowaną ofensywą gospodarzy. Podopieczni trenera Stelmahersa dzięki dobrej grze mogli cieszyć się z prowadzenia po pierwszej połowie 41:35.

W trzeciej kwarcie goście błyskawicznie zdołali odrobić 6-punktową stratę. Sytuacja z poprzedniej kwarty zupełnie się odwróciła. Zdecydowanie lepszy fragment gry zanotowali koszykarze z Włocławka. Goście wygrywając tą część spotkanie 29:18, wypracowali sobie 4-punktową przewagę przed ostatnią kwartą.

Początek ostatniej ćwiartki należał do Anwilu Włocławek. Goście powiększyli swoją przewagę i prowadzili już 71:62. Jednak do gry wkroczyli koszykarze ze Słupska. Energa Czarni zanotowali fenomenalną serię 16:0, która wyprowadziła ich na kilku punktowe prowadzenie. Bezradni koszykarze z Włocławka musleli uznać wyższość swego rywala i ostatecznie ulegli w meczu wyjazdowym 83:76.

Najlepiej w dzisiejszym spotkaniu spisywał się zawodnik ze Słupska – Lewis, który zdobył dla swojej drużyny 26 punktów. W drużynie pokonanej po 13 punktów zdobyli Jaramaz oraz Washington.

Aktualny stan serii to 2:2. Decydujące spotkanie odbędzie się w niedziele o godzinie 17:30.

Energa Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 83:76 (16:17, 25:18, 18:29, 24:12)

Energa Czarni: Chavaughn Lewis 26, Marcus Ginyard 15, Grzegorsz Surmacz 12, Anthony Goods 7, Łukasz Seweryn 6, David Kravish 6, Mantas Cesnauskis 4, Dallin Bachynski 4, Piotr Dąbrowski 3.

Anwil: Nemanja Jaramaz 13, James Washington 13, Josip Sobin 11, Paweł Leończyk 10, Kamil Łączyński 8, Tyler Haws 5, Kacper Młynarski 5, Toney McCray 5, Mateusz Bartosz 3, Fiodor Dmitriew 2.