PLK play-off: Ostrowianie wykonali pierwszy krok do półfinałów

5 maj 2017, 21:16

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski zaprezentował się bardzo dobrze w pierwszym starciu ćwierćfinałowym i pokonał MKS Dąbrowę Górniczą 84:76 (19:28, 25:12, 22:17, 18:19). Wyróżniającą się postacią był Marc Carter, który zdobył 23 punkty.

Rywalizacja od pierwszych minut była nastawiona na atak. Obie ekipy zdobywały sporo punktów, a MKS mógł się pochwalić znakomitą skutecznością za 2 punkty, która po I kwarcie wynosiła 81.8% (9/11). Goście zdołali w tej części meczu osiągnąć dziewięciopunktowe prowadzenie głównie dzięki wyłączeniu z gry Shawna Kinga. Dodatkowo atak “Stalówki” nie umiał poradzić sobie ze zmianami krycia, z którego często korzystali gracze Drażena Anzulovicia. II ćwiartka była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy. Podkręcili tempo rozgrywania swoich ataków, a także zaczęli trafiać z dystansu. Udało im się wykończyć celnym rzutem 5 z 6 prób. Pierwsza połowa zakończyła się kontrowersją. Sędziowie nie uznali rzutu Bartłomieja Wołoszyna, jednak powtórki pokazały, że piłka opuściła ręce Polaka przed syreną końcową.

Druga połowa również stała pod znakiem sędziowskich spornych decyzji arbitrów. Nie wytrzymał tego Drażen Anzulović, który został ukarany przez arbitrów faulem technicznym. Gospodarze łapali natomiast wiatr w żagle, a ich przewaga wyniosła w pewnym momencie nawet 14 “oczek”. Szczególnie dobrze prezentował się Szymon Szewczyk, którego łupem padło 9 punktów. Dąbrowianie starali się jeszcze wrócić do gry, w ostatniej kwarcie odrobili stratę do trzech posiadań, a Slam Stal prowadził 74:68. Ostrowianie nie pozwolili jednak zbliżyć się jeszcze bardziej rywalom i głównie dzięki dobrej obronie powstrzymali MKS.

W spotkaniu z powodu urazu nie wystąpił Jakub Parzeński i Maciej Kucharek. Środkowego na pewno nie zobaczymy w serii gier ze Slam Stalą. Mecz do udanych może zaliczyć Witalij Kowalenko, który ponownie potwierdził swoją znakomitą formę. Nie wystarczyło to jednak na Marca Cartera. Amerykanin zdobył 23 punkty, trafiając 9 z 11 rzutów z gry (zza łuku nie pomylił się ani razu i na punkty zamienił 5 prób). Następne starcie obu ekip odbędzie się w niedzielę.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – MKS Dąbrowa Górnicza 84:76 (19:28, 25:12, 22:17, 18:19)

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Carter 23 (5 zb), Johnson 13 (4 ast), Szewczyk 12, Nikołow 12, King 10 (5 zb), Ochońko 5, Majewski 4, Kostrzewski 2, Chanas 2, Tomaszek 1, Zębski 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Kowalenko 16, Wilson 14, Wesley 13 (5 zb), Wołoszyn 10, Piechowicz 9, Johnson 8 (4 ast), Chatkevicius 4, Szymański 2, Wieczorek 0, Pamuła 0