PLK play-off: Pewne zwycięstwo Stelmetu w pierwszej partii!

1 cze 2017, 20:07

Drużyna Stelmetu Zielona Góra od pewnego zwycięstwa rozpoczęła serię finałową play-off. Ekipa z Zielonej Góry pokonała na własnym parkiecie Polski Cukier Toruń 88:69. Zielonogórzanie tym samym postawili pierwszy krok, ku zdobyciu kolejnego mistrzostwa Polski.

Pierwsze sekundy tego spotkania były bardzo nerwowe. Obie ekipy przed zdobyciem pierwszych punktów, zaliczyły niecelne próby. Wynik spotkania rzutem za dwa punkty otworzył Moore. Pierwsza kwarta była dość wyrównana, kilka razy zmieniał się lider. W drużynie Polskiego Cukru świetnie spisywał się Mbodj, który już po dziesięciu minutach miał na swoim koncie 8 punktów. Jednak po drugiej stronie parkietu równie dobrze radził sobie Dragičević. Po pierwszej ćwiartce to gospodarze ostatecznie prowadzili 20:17.

Drugą kwartę od serii 6:0 rozpoczęła drużyna Stelmetu Zielona Góra. Tym samym mistrzowie Polski odskoczyli swoim rwyalom na 9 punktów. Jednak drużyna Polskiego Cukru nie dawała za wygraną i po chwili ich strata wynosiła do gospodarzy wynosiła zaledwie dwa punkty. Ostatecznie po pierwszej połowie, goście przegrywali w Zielonej Górze 42:35.

Początek trzeciej kwarty był wyrównany. Jednak po kilku minutach gry kosz za kosz, kolejną serię zanotował Stelmet. Tym razem gospodarze zaliczyli run 7:0, po którym prowadzili we własnej hali 55:42. Polski Cukier Toruń pomimo starań nie potrafił zbliżyć się do swoich rywali. Ostatecznie po 3 ćwiartkach gospodarze prowadzili 59:48.

Świetna dyspozycja całej drużyny z Zielonej Góry w ostatniej kwarcie nie pozostawiła złudzeń komu należy się zwycięstwo w tym spotkaniu. Stelmet dominował w każdym elemencie gry. Gospodarze nie tylko nie pozwalali na odrobienie strat koszykarzom z Torunia, ale sami tą przewagę z każdą minutą powiększali. Ostatnie punkty w tym spotkaniu zdobył świetnie dysponowany Djurišić, który tym samym ustalił wynik spotkania na 88:69.

Drużynie z Zielonej Góry do zwycięstwa poprowadził dziś duet Dragicević i Djurisić, którzy zdobyli odpowiedo 16 i 15 punktów. W drużynie Polskiego Cukru najlepiej spisywał się dziś Weaver, zdobywca 18 punktów.

Stelmet BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 88:69 (20:17, 22:18, 17:13, 29:21)

Stelmet BC: Vladimir Dragicević 16, Nemanja Djurisić 15, Przemysław Zamojski 11, James Florence 10, Karol Gruszecki 10, Adam Hrycaniuk 10, Łukasz Koszarek 9, Armani Moore 5, Thomas Kelati 2, Jarosław Mokros 0, FIlip Matczak 0, Kamil Zywert 0.

Polski Cukier: Kyle Weaver 18, Obie Trotter 14, Cheikh Mbodj 12, Jure Skifić 10, Tomasz Śnieg 6, Krzysztof Sulima 4, Łukasz Wiśniewski 3, Bartosz Diduszko 2, Maksym Sanduł 0, Aleksander Perka 0, Kamil Michalski 0.