PLK play-off: Stal zbyt twarda dla Stelmetu, będzie piąty mecz!

Aktualizacja: 26 maj 2017, 22:54
26 maj 2017, 19:28

W piątkowy wieczór, doszło do czwartego już pojedynku o finał, pomiędzy Stelmetem Zielona Góra, a Stalą Ostrów Wielkopolski. Ostatecznie do rozstrzygnięcia tego, kto wraz z Toruniem powalczy o złoto, potrzebne będzie piąte spotkanie.

Początek meczu był bardzo zacięty, a gra toczyła się punkt za punkt. Na cztery minuty przed końcem premierowej odsłony, rzutem z dystansu popisał się Moore, a Stelmet wyszedł na prowadzenie, 13:11. Stal zaczęła się jednak rozpędzać, a zielonogórzanie nie byli w stanie jej zatrzymać.

W dwunastej minucie spotkania Stelmet odrobił startę, a świetnie w jego szeregach spisywał się Florence. Zielonogórzanie mieli jednak problemy w ataku, a dwa celne rzuty z rzędu oddał King, po czym jego drużyna prowadziła, 26:22. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy doszło do remisu, 27:27. Podopieczni trenera Gronka popełniali zbyt wiele błędów w obronie i ostatecznie schodzili do szatni przegrywając, 30:36.

Po zmianie stron w grze przyjezdnych nastąpił przestój i wszystko wskazywało na to, że do rozstrzygnięcia serii półfinałowej potrzebny będzie piąty mecz. W samej końcówce trzeciej kwarty w kosz wstrzelił się Djurisić, jednak strata gości wciąż była spora.

Początek decydującej odsłony był lepszy w wykonaniu miejscowych. Stelmet był rozbity zarówno w obronie, jak i w ataku, a jego sytuacja pogarszała się z minuty na minutę. Mistrz Polski zdołał się jednak podnieść, a ciężar gry w dużej mierze wziął na siebie doświadczony Koszarek, który trafił bardzo ważne punkty. Na 30 sekund przed końcem zielonogórzanie przegrywali zaledwie jednym punktem. Pogoń Stelmetu była brawurowa, jednak ostatecznie to podopieczni trenera Rajkovića wygrali spotkanie w Ostrowie, 58:57.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Stelmet zielona Góra 58:57 (20:15, 16:15, 11:8, 11:19)

BM Slam Stal Ostrów: Johnson 11, Szewczyk 12, Nikołow 5, Chanas 4, Kostrzewski 12, King 14, Carter 0, Tomaszek 0

Stelmet Zielona Góra: Moore 11, Florence 6, Dragicević 12, Kelati 8, Zamojski 6, Koszarek 6, Mokros 2, Djurisić 2, Hrycaniuk 4, Matczak 0