PLK play-off: Stelmet zagra w finale!

29 maj 2017, 19:35

W poniedziałkowy wieczór, w zielonogórskiej hali CRS-u emocje sięgały zenitu. Doszło bowiem do piątego, decydującego starcia o finał koszykarskiej ekstraklasy. Dzisiaj ostatecznie lepsi okazali się być gracze Stelmetu, którzy wraz z Toruniem powalczą o złoty medal.

Mecz otworzyli miejscowi, którzy zaczęli od trójki w wykonaniu Kelatiego. Goście jednak bardzo dobrze bronili, a Stelmet miał kłopot ataku. W siódmej minucie meczu w kosz z dystansu wstrzelił się Carter, a Stal prowadziła już 14:9. W samej końcówce w grze gospodarzy nastąpił jednak zryw. Pierwsze za trzy trafił Florence, dwa punkty dołożył Gruszecki, a celnym rzutem z dystansu zwieńczył tę serię Zamojski. Stal nie przypominała już drużyny z pierwszych minut tego spotkania i po premierowej odsłonie przegrywała, 16:26.

Ostrowianie szybko się jednak otrząsnęli i zdobyli kilka punktów z rzędu, odrabiając tym samym praktycznie całą stratę. W siedemnastej minucie meczu w kosz wstrzelił się Dragicević, a Stelmet utrzymywał niewielkie prowadzenie, 39:34. Tuz przed przerwą dwa punkty do dorobku Stali dołożył Carter, a jego drużyna schodziła do szatni przegrywając nieznacznie, 42:47.

Po zmianie stron podopieczni trenera Rajkovića zaczęli przyśpieszać, a po trójce Majewskiego byli już bardzo blisko dogonienia Stelmetu. Niedługo po tym ostrowianie prowadzili, 51:50. Po przerwie zarządzonej przez trenera Gronka zielonogórzanie trafili kilka rzutów z rzędu i ponownie wyszli na prowadzenie. Po zakończeniu trzeciej ćwiartki przewaga miejscowych stopniała jednak zaledwie do trzech oczek.

W decydującej odsłonie lepiej spisywali się gospodarze, którzy na pięć minut przed końcem, prowadzili już kilkunastoma punktami. W czwartej kwarcie Stal została dosłownie stopiona przez miejscowych graczy i musiała pogodzić się z porażką.W samej końcówce spotkania rzutem z dystansu popisał się jeszcze Koszarek, a jego zespół wygrał i zameldował się w finale.

Stelmet Zielona Góra – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 95:71 (26:16, 21:26, 21:23, 27:6)

Stelmet Zielona Góra: Moore 21, Florence 12, Hrycaniuk 15, Zamojski 13, Djurisić 4, Koszarek 7, Gruszecki 2, Kelati 11, Dragicević 8,

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Carter 17, Johnson 10, Chanas 5, Majewski 8, Nikołow 5, Szewczyk 7, Tomaszek 4, Ochońko 0, Kostrzewski 5, King 10