PLK: Polfarmex pokonany, Siarka kończy rok zwycięstwem!

Aktualizacja: 29 gru 2016, 23:34
29 gru 2016, 19:51

W 12. kolejce koszykarskiej ekstraklasy, Polfarmex Kutno podejmował na własnym parkiecie Siarkę Tarnobrzeg. Pojedynek zwyciężyli goście z Podkarpacia, którzy pewnie pokonali podopiecznych trenera Krysiewicza, 74:64.

Początek meczu był dość wyrównany, a po trzech minutach na tablicy widniał remis. W pewnym momencie wydawało się, że Siarka zaczyna przyśpieszać, jednak rękę na pulsie trzymał Berisha, po którego rzucie Kutno przegrywało tylko 8:10. W tarnobrzeskiej ekipie uaktywnił się jednak Knowles. Celne rzuty Bahamczyka i Browna sprawiły, że Siarka skończyła tę ćwiartkę prowadząc, 19:13.

W drugiej kwarcie po stronie gości świetnie spisywali się Amerykanie, dzięki czemu podopieczni trenera Pyszniaka wyszli na solidne prowadzenie, 35:16. Podczas sześciu minut trwania tej ćwiartki, kutnianie zdołali zdobyć zaledwie trzy punkty, co przy szesnastu Siarki było dość zatrważającym wynikiem. Pod koniec pierwszej połowy w szeregach gospodarzy przebudził się Berisha, jednak to goście schodzili do szatni prowadząc, 42:22.

Po przerwie, grę zespołu z Kutna próbował pobudzić Wallace, ale Siarkowcy wciąż powiększali swoją przewagę. Na sześć minut przed końcem rzutem z dystansu popisał się Jakóbczyk, a team z Podkarpacia prowadził wysoko, 51:35. Kutnianie zdołali jednak odrobić część strat i przegrywali już tylko 45:56, wlewając w serca swoich kibiców nadzieję na zwycięstwo.

Ostatnia kwarta zapowiadała się nerwowo, gdyż na osiem minut przed końcem, Polfarmex przegrywał tylko dziesięcioma punktami i wciąż był w stanie dogonić przyjezdnych. Wśród Farmaceutów świetnie spisywał się dziś Wallace, a jego trójka na cztery minuty przed końcem sprawiła, że Siarka prowadziła już nieznacznie, 64:55. Ostatecznie to jednak goście z Podkarpacia zdołali zachować zimną krew i wygrali z podopiecznymi trenera Krysiewicza, 74:64.

Najlepszym graczem wśród gospodarzy był Wallace (20 pkt), natomiast po stronie gości dobrze spisywał się Releford (19 pkt).

Polfarmex Kutno – Siarka Tarnobrzeg 64:74 (13:19, 9:23, 25:16, 17:16)

Polfarmex Kutno:  Wallace 20, Bartosz 12, Berisha 10, Jarecki 14, Sałasz 0, Sobczak 0, Gabiński 2,  Fraser 6, Pruefer 0, Kowalczyk 0, Kobus 0

Siarka Tarnobrzeg: Releford 19, Knowles 13, Brown 17 ,  Jakóbczyk 14, Wojdyła 6, Welsh 5 Karliński 0, Rycerz 0, Malczyk 0, Fortuna 0