PLK: Rosa poległa w Ostrowie

28 sty 2017, 19:48

W meczu 16. kolejki rozgrywek ekstraklasy, miano faworyta przypadło drużynie z Ostrowa. W ostatnim czasie Stal pokonała lidera tabeli, co zwiastowało ciężkie spotkanie, dla goszczącej dziś w Wielkopolsce Rosy. Podopieczni trenera Kamińskiego przegrali na trudnym gruncie, 61:82.

Mecz rozpoczął się od celnej trójki rodowitego radomianina – Majewskiego, który zdobył ją dla gospodarzy. Ostrowianie szli za ciosem, a run 9:0 w ich wykonaniu spowodował, że na cztery minuty przed końcem prowadzili już 16:6. Przerwa zarządzona przez trenera gości nie wiele zmieniła, a “Stalówka” wygrywała po pierwszej ćwiartce, 22:14.

Początek drugiej kwarty to powrót gości, którzy zaczęli od trójki w wykonaniu Zyskowskiego. Tym samym odpowiedziała jednak Stal, która nie zamierzała oddawać prowadzenia. Grę Rosy kreować zaczął Szymkiewicz, który umiejętnie rozdawał piłki kolegom, a następnie sam zdobył pięć punktów z rzędu. Końcówka pierwszej połowy to mały festiwal rzutów wolnych, który sprawił, że to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc, 46:35.

Radomianie wyszli z szatni mocno zmobilizowani, a seria trzech celnych rzutów Zyskowskiego sprawiła, że przegrywali już tylko, 41:46. Sytuacja ta nie trwała jednak długo, gdyż Ostrów świetnie kontrolował grę i wciąż powiększał swoją przewagę. Rzut Szymkiewicza na trzy minuty przed końcem sprawił, że Rosa przegrywała już tylko sześcioma punktami i wszystko było jeszcze możliwe.

W decydującej odsłonie w grze Radomia nastąpił jednak ogromny przestój. Ostrów podobnie jak w pierwszej kwarcie zaliczył szybki run, co pozwoliło mu być już tak naprawdę pewnym zwycięstwa. Ostatecznie radomianie ponieśli w Wielkopolsce porażkę i przegrali, 61:82.

W drużynie gospodarzy dobrze spisywał się King, który zaliczył double – double ( 13 punktów i 14 zbiórek), zaś wśród gości na uwagę zasługuje gra Szymkiewicza (13 punktów).

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Rosa Radom 82:61 ( 22:14, 24:21, 9:15, 27:11)

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: King 13, Tomaszek 6, Johnson 12, Troupe 10, Chanas 3, Nikołow 5, Ochońko 9, Zębski 0, Majewski 10, Szewczyk 7

Rosa Radom: Johnson 9, Witka 3, Bell 5, Adams 4, Zyskowski 11, Sokołowski 5, Szymkiewicz 13, Jeszke 5