PLK: Rosa Radom wygrywa na inaugurację rozgrywek

Aktualizacja: 9 paź 2016, 20:18
8 paź 2016, 14:55

W pierwszym meczu PLK, Rosa Radom podejmowała Miasto Szkła Krosno. Mecz zakończył się wynikiem 73-97 dla radomian, a najlepszym zawodnikiem meczu został Michał Sokołowski.

Zdecydowanym faworytem meczu był zdobywca Super Pucharu Polski – Rosa Radom. Pierwsze punkty zdobyła własnie drużyna z Radomia, za sprawą celnego rzutu z pod kosza Sokołowskiego. Na początku kwarty radomianie prowadzili 0-8 co zmusiło trenera z Krosna do wzięcia czasu. Pierwsze punkty gospodarze rzucili dopiero w 3 minucie spotkania. Miasto Szkła obudził o się w 4 minucie kwarty i przegrywali już tylko 13-19, dzięki dobrej grze Maddoxa. Ostanie punkty w 1. kwarcie zdobył Woolridge i zakończyła się ona wynikiem 17-21.

Drugą kwartę otworzył Chris Czerapowicz, celnym rzutem z pod kosza. Pierwsze 3 minuty należały dla drużyny z Krosna. Kiedy zostało 7 min za 3 punkty rzucił Rduch i tablica wyników pokazywała remis 28-28. Radomianie nie potrafili poradzić sobie z obroną strefową. W połowie kwarty gospodarze wygrywali 1 punktem, potem było już tylko gorzej. Rosa zrobiła run 15-0 i przemienili wynik na swoją korzyść (31-45). Na koniec niemoc strzelecką Krosna, przerwał Jakub Dłuski trafiając jednego osobistego 32-45.

Drugą polowe otworzyło Miasto Szkła celnym rzutem za 3 Maddoxa. Kwarta rozpoczęła się grą punkt za punkt. Obie ekipy mogły popisać się dobra skutecznością z dystansu. W połowie kwarty wynik wskazywał 44-58. Następnie dwie trojki ze szczytu trafił Dariusz Oczkowicz. Kiedy zostały 3 minuty radomianie postawili agresywna obronę, która dala dobry efekt. Trener Krosna był zmuszony wziąć czas a wynik wskazywał 50-66. Ważnym punktem gospodarzy był Woolridge trafiając za 3 a następnie zdobył 2+1. Równo z syreną trafił Jeszke i po trzeciej kwarcie wynik wskazywał 56-72.

Ostania kwartę lepiej rozpoczęła drużyna z Radomia. Miasto Szkła grało chaotycznie w ataku,c o radomianie zdołali świetnie wykorzystać zdobywając 10 punktów z rzędu. Pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Woolridge. W 4 minucie meczu drużyna z Krosna zaczęła punktować i wynik wskazywał 63-85. Rosa jednak dalej kontrolowała przebieg spotkania. Dobrze bronili,cały czas regularnie punktowali i kiedy zostały 3 minuty wygrywali 67-92. Pod koniec meczu obie ekipy grały luźną koszykówkę i mecz zakończył się wynikiem 73-97.

Miasto Szkła Krosno – Rosa Radom 73:97 (17:21, 15:24, 24:27, 17:25)

Miasto Szkła: Royce Woolridge 20, Jakub Dłuski 12, Kareem Maddox 12, Dariusz Oczkowicz 11, Chris Czerapowicz 10, Szymon Rduch 5, Dariusz Wyka 3.

Rosa: Darnell Jackson 20, Gary Bell 19, Michał Sokołowski 16, Tyrone Brazelton 15, Robert Witka 8, Maciej Bojanowski 6, Filip Zegzuła 5, Damian Jeszke 5, Łukasz Bonarek 3, Kim Adams 0.