PLK: Stargard niezdobyty przez Ostrów

Aktualizacja: 17 sty 2023, 12:12
18 lis 2019, 00:57

PGE Spójnia Stargard podejmowała BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski na własnym parkiecie. Głównie druga kwarta zadecydowała o zwycięstwie gospodarzy 80-66.

Początek meczu był zdecydowanie dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji dwa celne rzuty wolne zaliczył Jackson. Potem wszystkich jednak zaskoczył Mokros, który dla Slam Stalu dopisał trzy oczka. Szybko dorównał mu Jackson, który dał ponownie prowadzenie swojemu zespołowi. Do około piątej minuty mecz był bardzo wyrównany. Dopiero Dylewicz z ekipy Ostrowa zaczął szaleć pod koszem. Gospodarze nie dali się zwieść i szybko wyrównali wynik, a nawet udało im się wyjść na prowadzenie. Przewaga jednak nie była zbyt duża. Spójnia po pierwszej kwarcie wygrywała 16-15.

Druga część spotkania rozpoczęła się od umieszczenia piłki w koszu za dwa punkty przez Jevtovicia. Długo na kolejną trójkę w wykonaniu stargardzian nie trzeba było czekać. Autorem efektownej akcji był Cowels III. Właśnie w tym momencie gra przyjezdnych zaczęła mocno szwankować. Przez około dwie minuty ostrowianie nie byli w stanie zdobyć chociażby punktu. Pomógł im w tym Dambrauskas. Przewaga gospodarzy dramatycznie wzrosła. W pewnym momencie było to już prawie 20 punktów! Do ataku porwał swój zespół Threatt, jednak to nie dało zbyt wiele. Stargard ustawił sobie praktycznie wynik spotkania. Po połowie mieliśmy rezultat 51-35.

Początek trzeciej kwarty należał do Żołnierewicza, który starał się odrobić różnicę punktową. Dla swojego zespołu szybko trafił zaraz Bishop. Gdy przyjezdni zbliżyli się na 14 oczek za trzy punkty trafił Cowels III. Gospodarze mieli wiele argumentów za tym, aby utrzymać przewagę również w tej części spotkania. Przyjezdni zaś musieli zmagać się z wysoką nieskutecznością. Przed decydującą odsłoną gospodarze prowadzili 63-49.

Stargardzianie nie musieli długo czekać na kolejne punkty. Za dwa trafił Jackson. Później kolejną dwójkę dołożył Kostrzewski. Gospodarzom wychodziło praktycznie wszystko. Po kolejnej trzypunktowej akcji Cowelsa III przewaga sięgnęła 20 punktów. Slam Stal nie zdołała już odrobić tak dużej przewagi. Gospodarze pewnie wygrali 80-66.

PGE Spójnia Stargard – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80-66 (16-15, 35-20, 12-14, 17-17)

PGE Spójnia Stargard: Bishop 6, Śnieg 10, Gintvainis, Pamuła 6, Olisemeka 4, Cowels III 30, Bchno 5, Kostrzewski 8, Jackson 11

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: McGill 6, Threatt 13, Mokros 4, Jevtović 7, Szymkiewicz 17, Żołnierewicz 4, Dylewicz 5, Dambrauskas 10