PLK: Start na wygranej fali

Aktualizacja: 18 sty 2023, 12:30
15 gru 2019, 21:20

Start Lublin wygrał kolejny mecz w Polskiej Lidze Koszykówki, tym razem z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84-72. Wygraną przesądziła czwarta kwarta.

Gospodarze znakomicie weszli w mecz. Już po niespełna minucie prowadzili 5-0 za sprawą między innymi trzech punktów Tweety’iego Cartera. Z czasem jednak gra się wyrównała. Szybko do remisu doprowadzili jednak goście. Trener miejscowych poprosił o czas na żądanie. Ten najwyraźniej poskutkował, bo lubelskie koziołki ponownie przyspieszyły. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał rezultat 29-17.

W drugiej odsłonie spotkania lepiej wyglądali przyjezdni. Pomimo tego, ciągle męczyli się pod koszem. Ekipa Slam Stalu była ciągnięta przez tak naprawdę dwóch zawodników. Ich wysiłek się opłacił, bowiem na dwie minuty przed zejściem z parkietu doprowadzili do kolejnego remisu. Zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego zanotowali wtedy serię punktową, która sprawiła, że po pierwszej połowie Stal miała do odrobienie zaledwie dwa oczka 40-38.

Po powrocie na boisko w szeregach czerwono-czarnych coś nie funkcjonowało. Lublinianie popełniali mnóstwo błędów, o które w pierwszej połowie meczu było niezwykle trudno. Przyjezdni wykorzystali chwilową niemoc Startu i szybko wyszli na prowadzenie 48-40. Sygnał do odrabiania strat dał kapitan zespołu z Lublina, Mateusz Dziemba, który dwoma celnymi rzutami za trzy dał nadzieję na powrót do gry. Jak się okazało Lublin nabrał wiatru w żagle i dzięki punktom między innymi Jimmiego Taylora oraz Martinsa Laksy przed ostatnią kwartą wygrywali już 65-52.

Świetnie spisywał się zwłaszcza Tweety Carter, który w kluczowych momentach mądrze kontrolował tempo gry. Również jego skuteczność w rzutach za trzy punkty dało się zauważyć. Odczuli to także ostrowianie, którzy po pięciu minutach tej części spotkania przegrywali już 14 punktami. Swoje punkty dorzucił Brynton Lemar oraz ponownie Taylor, którzy nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Start Lublin wygrał z Ostrowem Wielkopolskim 84-72 i umocnił się w czołówce tabeli.

Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84-72 (29-17, 11-21, 25-14, 19-20)

Start Lublin: Laksa 17, Carter 15, Lemar 13, Borowski 9, Taylor 8, Dziemba 11, Jeszke 8, Szymański 3, Pelczar, Grochowski

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Threatt 17, Dylewicz 16, Dambrauskas 12, Jevtović 8, Żołnierewicz 7, Garbacz 6, Szymkiewicz 4, Wiśniewski 2, Ryżek, Mokros