PLK: Stelmet lepszy od Legii, Twarde Pierniki poległy w starciu z Ostrowem

22 mar 2018, 21:23

W czwartek w Zielonej Górze pojawili się goście z Warszawy. Legioniści byli  bardzo waleczni jednak przegrali. W toruńskiej arenie lepsi okazali się natomiast ostrowianie.

Stelmet Zielona Góra – Legia Warszawa 100:89 (19:25, 26:26, 29:20, 26:18)

Dzisiejszego wieczora w Zielonej Górze było blisko sensacji. Najsłabsza drużyna ekstraklasy, Legia Warszawa przez większą część spotkania radziła sobie na boisku znacznie lepiej niż Stelmet. Zielonogórzanie popełniali mnóstwo błędów, a goście z minuty na minutę byli coraz bardziej efektywni. Po zmianie stron Stelmet się przebudził i zaczął odrabiać straty, jednak jego gra nie wyglądała dzisiaj najlepiej. Dopiero w czwartej kwarcie, podopieczni trenera Urlepa zbudowali solidną przewagę i ostatecznie pokonali przyjezdnych.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Vladimir Dragicević 27, Przemysław Zamojski 16, James Florence 16, Martynas Gecevicius 16, Adam Hrycaniuk 10, Jarosław Mokros 5, Boris Savović 5, Alex Hernandez 3, Filip Matczak 2, Thomas Kelati 0, Jakub Der 0

Legia Warszawa: Anthony Beane 24, Hunter Mickelson 21, Jobi Wall 13, Grzegorz Kukiełka 7, Michał Kołodziej 6, Chauncey Collins 6, Łukasz Wilczek 4, Adam Linowski 4, Wojciech Szpyrka 2, Jorge Bilbao 2, Kamil Sulima 0

Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 65:83 (18:15, 19:22, 17:24, 11:22)

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, a Toruń radził sobie z przeciwnikami.  Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie, 37:37. Po wyjściu z szatni mocniejsze uderzenie zaliczyli ostrowianie, którzy szybko wyszli na wysokie prowadzenie. Stal była dziś twardsza od Pierników i wygrała.

Polski cukier Toruń: DJ Newbill 11, Aaron Cel 10, Glenn Cosey 9, Karol Gruszecki 9, Cheikh Mbodj 9, Aleksander Perka 7, Krzysztof Sulima 4, Tomasz Śnieg 4, Bartosz Diduszko 2, Damian Jeszke

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: : Jure Skifić 18, Aaron Johnson 17, Michał Chyliński 9, Marc Carter 9, Mateusz Kostrzewski 8, Adam Łapeta 8, Nikola Marković 8, Szymon Łukasiak 4, Tomasz Ochońko 2, Łukasz Majewski 0, Michał Kierlewicz 0.