PLK: Stelmet lepszy od Turowa w świątecznym hicie

Aktualizacja: 27 gru 2016, 10:26
27 gru 2016, 08:50

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia był niewątpliwie ciekawy dla kibiców Polskiej Ligi Koszykówki. Doszło bowiem do starcia dwóch kandydatów do zdobycia tytułu Mistrza Polski – Stelmetu BC Zielona Góra oraz PGE Turowa Zgorzelec. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali sie zielonogórzanie wygrywając 85:83.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli goście, notując serię 9-0. Gracze Turowa pierwsze punkty zdobyli dopiero po trzech minutach gry za sprawą Cartera. Stelmet kontrolował grę, nie dając zbliżyć się rywalom na więcej niż cztery punkty, wygrywając ostatecznie tą część gry 21:16.

Wszystko zmieniło się dopiero w drugiej ćwiartce po świetnej serii Jacksona, który trzema trójkami z rzędu wyprowadził gospodarzy na upragnione prowadzenie. Na nic to się jednak zdało, gdyż pod koniec kwarty zawodnicy Stelmetu zanotowali serię 13-0. Stratę zniwelował jeszcze lekko Michalak – po jego akcji 2+1 gospodarze schodzili na przerwę przegrywając 39:47.

W trzeciej odsłonie meczu zielonogórzanie utrzymywali spokojnie kilku-punktową przewagę, by przed ostatnią kwartą prowadzić 8 punktami. Gdy wydawało się, że mistrzowie Polski spokojnie dowiozą prowadzenie do końca, zgorzelczanie zaczęli mozolnie zbliżać się do rywali i odrabiać powoli straty, co przełożyło się na emocjonującą końcówkę.

Na 12 sekund do końca spotkania, po celnej trójce Cartera był już tylko jeden punkt różnicy na korzyść gości. Co więcej w następnej akcji gospodarzom udało się wymusić stratę na Koszarku, przez co to oni rozpoczynali akcję. Koszarek zrehabilitował się jednak i po złym wznowieniu Bochno – przechwycił piłkę i będąc faulowanym wykorzystał następnie 1 z 2 rzutów wolnych. Zgorzelczanie mieli jeszcze 9 sekund na rozegranie ostatniej akcji, jednak rzut Cartera za trzy okazał się niecelny, przez co końcowy wynik brzmiał 85:83 na korzyść Stelmetu.

Mistrzów Polski do zwycięstwa poprowadził Łukasz Koszarek, który zdobył 17 punktów i zaliczył osiem asyst. Po 13 “oczek” dorzucili natomiast Vladimir Dragicević i Przemysław Zamojski. W ekipie gospodarzy najwięcej punktów zdobył Michał Michalak – 22.

PGE Turów Zgorzelec – Stelmet BC Zielona Góra 83:85 (16:21, 23:26, 18:18, 26:20)

PGE Turów: Michał Michalak 22, Mateusz Kostrzewski 16, Tweety Carter 16, David Jackson 15, Kirk Archibeque 6, Bartosz Bochno 5, Michał Gospodarek 3, Kacper Borowski 0, Uros Nikolic 0.

Stelmet BC: Łukasz Koszarek 17, Vladimir Dragicević 13, Przemysław Zamojski 13, Adam Hrycaniuk 10, Thomas Kelati 10, Julian Vaughn 10, Armani Moore 8, James Florence 3, Karol Gruszecki 1.