PLK: Stelmet zrewanżował się Czarnym

12 mar 2017, 19:00

W listopadowym meczu z Energą, podopieczni trenera Artura Gronka polegli w Słupsku. Dzisiaj to jednak oni okazali się lepsi od Czarnych i wygrali, tym samym rewanżując się za porażkę z pierwszego spotkania.

Początek spotkania był dość wyrównany, a po pięciu minutach na tablicy widniał remis, 9:9. Na trzy minuty przed końcem pierwszej ćwiartki, po celnym rzucie Kravisha Czarni prowadzili już, 17:11. W szeregach Stelmetu przebudził się Florence, jednak słupszczanie wciąż powiększali swoją przewagę. W końcówce premierowej odsłony Mokros trafił trzy rzuty osobiste, a ostateczny wynik tej kwarty to 24:20 dla przyjezdnych.

Drugą kwartę znacznie lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko zaliczyli run 9:0. Po przerwie zarządzonej przez trenera Gronka, postawa jego podopiecznych nieco się poprawiła. W ekipie z Winnego Grodu dobrze spisywał się zwłaszcza Dragicević, który dał kolegom sygnał do odrabiania strat. Stelmet zdobył 6 punktów z rzędu i schodził do szatni przegrywając nieznacznie, 40:41.

Trzecia kwarta była bardzo zacięta, a na cztery minuty przed końcem Moore doprowadził do remisu, 50:50. Od tego momentu lepiej radzili sobie gospodarze, którzy wyszli na pięć punktów przewagi. Wśród gości dobrze spisywał się jednak Goods, który trafił dwa rzuty z dystansu i sprawił, że Stelmet prowadził już tylko, 58:57.

Decydująca odsłona to gra nerwów, którą początkowo lepiej wytrzymywali zielonogórzanie. Dwie trójki z rzędu w ich wykonaniu zwieńczone w dodatku wsadem Moore’a sprawiły, że Stelmet prowadził, 66:59. Czarni nie zamierzali jednak odpuszczać, trafili kilka rzutów i ponownie wyszli na prowadzenie. Walka toczyła się do ostatnich sekund, jednak ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali, 81:79.

Najlepszym graczem w szeregach Stelmetu był Dragicević (18 pkt), zaś najwięcej punktów dla gości zdobył Ginyard (16 pkt).

Stelmet Zielona Góra – Energa Czarni Słupsk 81:79 (20:24, 20:17, 18:16, 23:22)

Stelmet Zielona Góra: Dragicević 18, Florence 15, Kelati 14, Moore 7, Djurisić 9, Mokros 5, Koszarek 9, Zamojski 2, Hrycaniuk 2, Gruszecki 0, Zywert 0

Energa Czarni Słupsk: Ginyard 16, Surmacz 12, Goods 10, Lewis 13, Cesnauskis 8, Kravish 11, Seweryn 3, Dąbrowski 0