Strona główna Koszykówka PLK: Trefl Sopot oraz King Szczecin pozyskali nowych rozgrywających!

PLK: Trefl Sopot oraz King Szczecin pozyskali nowych rozgrywających!

0
Logo: ipla.tv

Do zespołu ze Szczecina dołączył mierzący 190 cm wzrostu Jimmy Gavin. Natomiast nowym rozgrywającym w Sopocie będzie od zbliżającego się sezonu Brandon Brown.

Nowy rozgrywający drużyny King Szczecin, w swojej karierze reprezentował trzy uczelnie w lidze NCAA: Bradley, Wisconsin-Parkside i Winthrop. 26-latek zanotował również występ w letniej lidze NBA. Miniony sezon Amerykanin spędził na Litwie. W tamtejszej lidze zdobywał średnio 9,2 punktu, 1,4 zbiórki i 2,4 asysty na mecz.

Na oficjalnej stronie Kinga, możemy przeczytać wypowiedź Gavina:

“Jestem bardzo podekscytowany tym, że dołączę do takiego zespołu jak King Szczecin. Organizacja wygląda na pierwszorzędną. Nie mogę doczekać się momentu, w którym poznam chłopaków z drużyny, trenerów i cały sztab pracowników. Zrobię wszystko, co do mnie należy, aby pomóc zespołowi w osiągnięciu bardzo dobrych wyników w tym sezonie. Będziemy mocno pracować na to, aby cała społeczność była dumna z zespołu, który stworzymy”


Natomiast w drużynie z Sopotu za rozegranie w nadchodzącym sezonie będzie odpowiedzialny Brandon Brown. 27-latek występował wcześniej już w trzech zespołach z PLK – w Kingu Szczecin, Siarce Tarnobrzeg oraz PGE Turowie Zgorzelec. Miniony sezon zakończył własnie w drużynie ze Zgorzelca, gdzie notował średnio 6,9 punktu i 2,3 asysty. Brown ma na swoim koncie również występy w lidze NCAA w zespole uczelni Western Montana.

“- Cieszę się, że kolejny sezon rozegram w Sopocie. Chcę spędzać na boisku jak najwięcej czasu, decydować o obliczu drużyny i dawać z siebie wszystko dla jej dobra, a jednocześnie walczyć o jak najwyższe cele. Trefl jest klubem, w którym mogę spełniać wszystkie te założenia – mówi na oficjalnej stronie drużyny Brandon Brown.”

Komentarze