PLK: Trefl Sopot wysoko wygrywa na własnym parkiecie, Polfarmex Kutno lepszy w starciu z Siarką

8 kwi 2017, 22:16

W spotkaniu przeciwko drużynie AZS Koszalin, Trefl Sopot przebił dziś barierę stu punktów. Sopocianie pokonali na własnym parkiecie koszykarzy z Koszalina 107:80. W drugim spotkaniu 27. kolejki PLK Polfarmex Kutno pokonał na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 72:67.

Trefl Sopot – AZS Koszalin 107:80 (28:20, 28:26, 31:21, 20:13)

W Sopocie od początku spotkania dominowała drużyna gospodarzy. Trefl dość szybko zyskał kilka punktów przewagi, które utrzymywał do końca pierwszej kwarty – 28:20. W drugiej ćwiartce drużyna z Sopotu kontynuowała swoją świetną grę. Goście byli bezradni w starciu z rozpędzonymi rywalami. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:46.

W drugiej połowie spotkania obraz gry nie zmienił się. Na parkiecie w Sopocie to gospodarze grali w koszykówkę. Podopieczni Klozińskiego rozgrywali świetne spotkanie i byli dziś nie do zatrzymania. Przed ostatnią kwartą gospodarze prowadzili różnicą dwudziestu punktów. W ostatniej ćwiartce Trelf przebił barierę 100 punktów za sprawą Lasera, a całe spotkanie wygrał 107:80.

Trefl: Marković 27, Karolak 15, Śmigielski 14, Laser 13, Ireland 10, Mielczarek 9, Dylewicz 8, Stefański 4, Kolenda 3, Kulka 2, Kolenda 2, Żmudzki 0

AZS: Wall 16, Wadowski 13, Millage 11, Nelson 10, Manigault 7, Stelmach 6, Johnson 5, Zalewski 5, Wrona 4, Nowakowski 3, Pabianek 0

Siarka Tarnobrzeg – Polfarmex Kutno 67:72 (15:20, 20:16, 13:17, 19:19)

Od pierwszych minut spotkania w Starogardzie Gdańskim delikatną przewagę miała drużyna gości. Później gra nieco wyrównała się, ale ostatecznie to Polfarmex prowadził po pierwszej kwarcie 20:15. Druga ćwiartka miała podobny przebieg do pierwszej. Początkowo to drużyna z Kutna miała przewagę, jednak w końcówce pierwszej połowy gospodarze zbliżyli się do swoich rywali.

Druga część spotkania była równie wyrównana. W trzeciej kwarcie goście nieznacznie powiększyli swoją przewagę. Po 30 minutach drużyna z Kutna prowadziła 53:48. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze zmniejszyli starty za sprawą Grzelińskiego. Na minutę przed końcem goście prowadzili różnicą jednego punktu. W końcówce lepsi okazali się być koszykarze z Kutna i to oni ostatecznie zwyciężyli w tym spotkaniu 83:78.

Siarka: Wiktor Sewioł 12, Krzysztof Jakóbczyk 12, Jakub Patoka 12, Jan Grzeliński 11, Alex Welsh 10, Tomasz Wojdyła 7, Grzegorz Małecki 3, Piotr Pandura 0

Polfarmex: Michael Fraser 15, Obi Emegano 12, Michał Gabiński 12, Grzegorz Grochowski 9, Sebastian Kowalczyk 9, D.J. Thompson 9, Arkadiusz Kobus 4, Michał Marek 2