PLK: Trefl wygrywa w Tarnobrzegu

Aktualizacja: 5 mar 2017, 17:54
4 mar 2017, 19:48

Daleka podróż, jaką odbyli koszykarze z Sopotu zaowocowała zwycięstwem. Trefl przyjechał na Podkarpacie w roli faworyta i pokonał miejscową Siarkę, 79:70.

Początek spotkania to lepsza postawa gospodarzy, którzy zaczęli od celnej trójki w wykonaniu Patoki. Po kilku minutach zgromadzeni w hali kbice mogli przecierać oczy ze zdumienia, Siarka zaliczyła run i wygrywała już, 11:2. W pewnym momencie wydawało się, że tarnobrzeżanie zachowają wysokie prowadzenie już do końca tej kwarty, jednak rewelacyjnie spisywał się Dylewicz. Doświadczony gracz Trefla trafił dwie trójki z rzędu, jednak premierowa odsłona zakończyła się wynikiem, 24:16 dla Siarkowców.

Druga kwarta była dość wyrównana, jednak jej pierwsze minuty należały do gospodarzy. Po dwóch celnych trójkach prowadzili oni z Treflem już 32:20. Goście nie zamierzali się jednak poddawać, a celny rzut z dystansu w wykonaniu Kolendy spowodował, że przegrywali już tylko, 32:36. Ostateczny wynik pierwszej połowy, 36:34 dla Siarki, ustalił celny lay-up w wykonaniu Mielczarka.

W trzeciej ćwiartce znacznie lepiej spisywali się sopocianie. Wsad Śmigielskiego doprowadził do remisu, a zarazem pobudził resztę zawodników do walki. Podopieczni trenera Pyszniaka się jednak nie poddawali, a na kilkadziesiąt sekund przed końcem tej kwarty przegrywali jednym punktem. Ostatecznie to Trefl prowadził po tej części spotkania, 63:59.

Decydująca odsłona była bardzo zacięta, a przez dłuższy czas jej trwania wynik oscylował wokół remisu. Bardzo ważna trójka w wykonaniu Markovica, pozwoliła jednak powoli myśleć sopocianom o zwycięstwie. Ostatecznie gracze Trefla zdołali wywieźć z Tarnobrzega cenne ligowe zwycięstwo.

Najlepszym graczem Siarki był dzisiaj Welsh (17 pkt). Wśród gości aż dwóch zawodników zanotowało na swoim koncie double – double. Nikola Marković (11 punktów i 12 zbiórek) oraz Filip Dylewicz (11 punktów i 10 zbiórek).

Siarka Tarnobrzeg – Trefl Sopot 70:79 (24:16, 12:18, 19:24, 15:21)

Siarka tarnobrzeg: Jakóbczyk 12, Patoka 13, Grzeliński 14, Wojdyła 12, Welsh 17, Pandura 0, Karliński 0, Fortuna 0

Trefl Sopot: Ireland 15, Marković 11, Laser 8, Śmigielski 10, Karolak 2, Kolenda 8, Mielczarek 14, Dylewicz 11, Kulka 0