PLK: Twardy mecz w Hali Mistrzów

Aktualizacja: 16 sty 2023, 13:41
26 gru 2019, 19:46

Podczas drugiego dnia świąt zespół z Włocławka oraz Gdyni rozegrali mecz w ramach 10. kolejki Energa Basket Liga. Zwyciężył Anwil Włocławek 83-65.

Spotkanie obu drużyn rozpoczęło się od mocnej ofensywy. Pierwsze punkty dla swojej ekipy zdobył Wroten z rzutów wolnych. Dopiero po dwóch minutach dwa oczka pojawiły się po stronie gości. Dopiero w 6. minucie Arka wyszła na prowadzenie dzięki rzutowi za trzy punkty Hammondsa. Długo na skuteczny rzut ze strony włocławian nie trzeba było czekać. Po połowie kwarty było 9-9. Obie drużyny grały bardzo mocno. Zaowocowało to remisem 19-19 po pierwszej części gry.

Druga kwarta, podobnie jak pierwsza zaczęła się niezwykle mocno. Efektownym wsadem zapunktował Ledo. Trójką odpowiedział Emelogu. Po trójce Wołoszyna trener Milicic wziął czas. Po niej to nadal Arka była w natarciu. Anwil jednak nie zamierzał się podłożyć. W ciągu minuty zmniejszyli przewagę Gdyni do czterech punktów i tym razem to trener przyjezdnych poprosił o przerwę na żądanie. Rozpoczął się prawdziwy festiwal trójek. Trzy minuty do gwizdka sędziego, a na tablicy wyników widniał rezultat 39-39. Dopiero w końcówce Anwil odbił się i po pierwszej części było 46-41.

Po powrocie na parkiet emocje tylko wzrastały. Włocławianie tylko powiększali swoją przewagę. Arka często się myliła. Niemoc Gdyni przełamał Hammonds. Po chwili za trzy trafił też Bostić. Widząc to, Anwil szybko ruszył do ataku. Po wsadzie Ledo trener Frasunkiewicz wziął czas dla swojej drużyny. Po pięciu minutach było już 56-49. Przed decydującą odsłoną było siedem oczek różnicy (59-52).

Włocławek bardzo napierał na przyjezdnych. Po niespełna dwóch minutach było już 64-55. Dużo pod koszem robili zawodnicy Anwilu. Dzięki temu w pewnym momencie prowadzili już 15 punktami. Za trzy trafił Simon. Na boisku było niezwykle gorąco. Po niecelnym podaniu Szubargi było już wiadomo, kto zwycięsko wyjdzie z tego spotkania. Anwil Włocławek wygrał z Asseco Arką Gdynia 83-65.

Anwil Włocławek – Asseco Arka Gdynia 83-65 (19-19, 27-22, 13-11, 24-13)

Anwil Włocławek: Ledo 11, Simon 24, Wroten 17, Jones 10, Sokołowski 5, Dowe 11, Piątek, Sulima Wadowski, Karolak, Freimanis 5, Szewczyk

Asseco Arka Gdynia: Hammonds 12, Bostic 18, Szubarga 6, Emelogu 15, Hrycaniuk 2, Greene IV 3, Malczyk, Wołoszyn 3, Czerlonko, Kamiński, Upson 6, Wyka