PLK: Zwycięska inauguracja sezonu w wykonaniu Pierników!

9 paź 2016, 19:13

Bieżący weekend, to rozpoczęcie sezonu PLK, udanie rozpoczął go między innymi Polski Cukier Toruń. Twarde Pierniki, zmierzyły się z zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego, odnosząc zwycięstwo 81:74.

Pierwsze 25 minut spotkania było zdecydowanie wyrównane, a oba zespoły robiły co mogły, aby wyjść na prowadzenie i odskoczyć rywalowi, do czasu kluczowej decyzji trenera Polskiego Cukru-Jacka Winnickiego, który postanowił wprowadzić do gry Tomasza Śniega. Rozgrywający pozytywnie zaskoczył zarówno rywali, jak i widzów. Jego energia i wola walki, mocno zadziałały na kolegów z zespołu, którzy zwiększyli skuteczność.

Mocna obrona podopiecznych trenera Winnickiego wytrącała ostrowian z równowagi, co przekładało się na starty. Doskonała współpraca Wiśniewskiego i Diduszko doprowadziła do przewagi Pierników, którzy na początku czwartej kwarty prowadzili już 12 punktami.

Stal była bardzo zmotywowana i do samego końca próbowała dogonić rywala, jednak torunianie kreowali grę tak, aby utrzymać przewagę, którą zbudowali. Goście bardzo pragnęli zdobyć toruńską twierdzę, nadzieja na to pojawiła się, kiedy przewaga gospodarzy zmalała do 6 punktów (70:64), wtedy ich zapał zgasił Łukasz Wiśniewski. Rzucający Polskiego Cukru celnie trafił zza łuku, co tylko przypieczętowało zwycięstwo Twardych Pierników, warto wspomnieć, że był to doskonały mecz w jego wykonaniu, na jego koncie zapisało się 20 punktów, dwie zbiórki i cztery asysty.Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 81:74 (26:22, 13:18, 25:13, 17:21)