PlusLiga: Inżynierowie gładko pokonują bielszczan!

28 gru 2014, 16:40

W swoim ostatnim meczu w tym roku zawodnicy AZS Politechniki Warszawskiej podejmowali u siebie zawodników z Bielska-Białej. Podopieczni Jakuba Bednaruka łatwo rozprawili się z rywalami pokonując ich 3:0.

W pierwszym secie podopieczni Piotra Gruszki byli niemalże niewidoczni. To “Akademicy” dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a szczególnie w polu zagrywki. Inżynierowie przez całego seta utrzymywali dosyć wysoką przewagę nad przeciwnikami i pozwolili im na zdobycie zaledwie 16 punktów.

W drugiej partii bielszczanie postawili gospodarzom swoje warunki gry. Męczyli rywali zagrywką, przez co w drużynie z Warszawy pojawiły się spore problemy z przyjęciem. Inżynierowie nie poddawali się jednak tak łatwo i byli bardzo skuteczni w ofensywie. W emocjonującej końcówce minimalnie lepsi okazali się podopieczni Jakuba Bednaruka i wygrali 25:23.

Na początku trzeciej partii dominowali goście, a stało się to za sprawą licznych roszad w ich składzie. Gospodarze jednak nie odpuszczali i szybko doprowadzili do remisu. W dalszej części seta kibice mogli podziwiać wyrównana walkę obydwu drużyn. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali “Akademicy” i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:0.

MVP: Michał Filip

AZS Politechnika Warszawska – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:23, 25:22)

Politechnika: Lipiński, Lemański (4), Filip (17), Śliwka (13), Szalpuk (13), Sacharewicz (8), Olenderek (libero) oraz Depowski, Bieńkowski (1) i Mordyl
BBTS: Polański (4), Ferens (10), Pilarz, Gonzalez (2), Sobala (9), Kapelus (10), Dębiec (libero) oraz Neroj (3), Bućko (4), Buniak (2) i Kwasowski