PlusLiga: Kędzierzynianie rozbici na Podpromiu!

4 sty 2015, 18:17

W meczu 18. kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów rozbiła Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:0. W spotkaniu nie brakowało wielu emocji wywołanych kontrowersyjnymi decyzjami sędziów.

Rzeszowianie pewnie rozpoczęli pierwszą partię i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Zawodnicy ZAKSY próbowali się bronić, jednak gospodarze cały czas powiększali swoją przewagę. Po serii świetnych zagrywek Marko Ivovicia prowadzili już dziesięcioma punktami! Kędzierzynianie nie potrafili odrobić tej ogromnej przewagi i przegrali pierwszą partię zdobywając zaledwie trzynaście punktów.

Drugi set był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Zaksa po przegranej w poprzednim secie pojawiła się na boisku zmobilizowana i szybko odskoczyła rywalom na cztery punkty. Ich przewaga była zasługą mocnych zagrywek, które znacznie odrzucały rywali od siatki. Trener Andrzej Kowal zdecydował się wówczas na liczne zmiany w składzie swojej drużyny. Wydawało się, że goście pewnie zmierzają do zwycięstwa w tym secie, jednak gospodarzom udało się w końcu wyrównać wynik. W nerwowej końcówce Paweł Zagumny został ukarany czerwoną kartką, a jego drużyna przegrała ostatecznie 22:25.

W trzeciej partii rzeszowianie ponownie dominowali na siatce, a Marko Ivović rządził w polu serwisowym. Po jednej z zepsutych zagrywek Jurij Gladyr sprowokował rzeszowską publiczność, za co został wygwizdany i ukarany przez sędziego żółtą kartką. Podopieczni Andrzeja Kowala powiększali swoją przewagę po skutecznych atakach Jochena Schoepsa. Kędzierzynianie po raz kolejny nie potrafili powstrzymać rozpędzonych gospodarzy i przegrali kolejną partię 12:25, a cały mecz 0:3.

MVP: Marko Ivović

Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:13, 25:22, 25:12)

Resovia Rzeszów: Nowakowski (10), Ivović (18), Schoeps (14), Drzyzga, Perłowski (3), Penczew (7), Ignaczak (libero) oraz Lotman (1),
ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Witczak (7), Zagumny, Loh (8), Gladyr (5), Kooy (10), Kaźmierczak, Zapłacki (libero) oraz Abdel-Aziz (2), Rejno (4) i van Dijk