PlusLiga: Nieudany debiut Gardiniego – AZS Olsztyn przegrywa z Cuprumem!

29 gru 2014, 21:03

W kolejnym meczu 17. kolejki Indykpol AZS Olsztyn podejmował we własnej hali drużynę z Lubina. Goście szybko rozprawili się z rywalami i zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo.

Po dosyć wyrównanym początku w drużynie gospodarzy rozpoczęły się problemy ze skończeniem akcji. Olsztynianie popełniali błąd za błędem, a goście bezlitośnie to wykorzystywali i powiększali konsekwentnie swoją i tak już niemałą przewagę. Sytuacja nie zmieniła się do końca seta, który podopieczni Andrei Gardiniego przegrali 19:25.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, jednak tym razem olsztynianie mieli spore problemy z przyjęciem zagrywek rywali. Gospodarze byli praktycznie niewidoczni w tym secie. Nie potrafili znaleźć sposobu na grających pewnie i spokojnie lubinian. Siatkarze AZS-u zanotowali na swoim koncie kilka pojedynczych akcji, ale było to za mało, żeby móc nawiązać walkę z rywalem. Goście wygrali kolejną partię 25:17.

Na początku trzeciego seta zmobilizowani gospodarze walczyli z rywalami punkt za punkt chcąc przedłużyć swoje szanse na wygranie tego spotkania. W połowie seta jednak lubinianie ponownie odskoczyli na kilka punktów i tym samym zawodnicy AZS-u stracili jakiekolwiek nadzieje na wygranie choćby seta. Całkowicie rozbici olsztynianie przegrali trzecią partię 18:25, a cały mecz 0:3.

MVP: Grzegorz Łomacz

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 0:3 (19:25, 17:25, 18:25)

AZS: Dobrowolski, Szymański (5), Zajder (4), Hain (3), Ogurcak (13), Cabral (7), Potera (libero) oraz Zniszczoł (1) i Adamajtis (5)
Cuprum: Borovnjak (16), Tromel (5), Paszycki (13), Kadziewicz (8), Romać (1), Łomacz (1), Rusek (libero)