PlusLiga: Pewne zwycięstwo “Wojskowych” na Podbeskidziu!

3 sty 2015, 17:33

W meczu 18. kolejki PlusLigi podopieczni Piotra Gruszki podejmowali we własnej hali siatkarzy Cerradu Czarnych Radom. Bielszczanie gładko ulegli rywalom 0:3.

Zawodnicy z Podbeskidzia do pierwszej przerwy technicznej stawiali przeciwnikom zdecydowany opór. Później jednak radomianie zaczęli wychodzić na coraz wyższe prowadzenie. W ataku bardzo dobrze radzili sobie Mikko Oivanen i Dirk Westphal, a gospodarze nie mieli sposobu na zatrzymanie ich blokiem. “Wojskowi” nie dali sobie wyrwać zwycięstwa w tym secie i pewnie pokonali przeciwników 25:17.

Początek drugiej partii był równie zacięty co inauguracja pierwszej. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsi okazali się goście (8:7). Powtórzyła się sytuacja z poprzedniego seta i radomianie powiększyli swoją przewagę. Trener z Bielska-Białej zdecydował się na zmiany w składzie, jednak nie przyniosły one skutku, bowiem gospodarze przegrali kolejną partię 17:25.

W trzecim secie bielszczanie wrócili na boisko zmobilizowani i na pierwszym regulaminowym czasie to oni prowadzili dwoma punktami. Różnica wynosiła już cztery oczka, jednak radomianie doprowadzili do remisu jeszcze przed drugą przerwą techniczną. W tym momencie rozgorzała walka punkt za punkt. W końcówce seta jednak goście włączyli piąty bieg i doprowadzili partię do końca wygrywając 25:19, a w całym meczu 3:0.

MVP: Dirk Westphal

BBTS Bielsko-Biała – Cerrad Czarni Radom 0:3 (17:25, 17:25, 19:25)

BBTS: Polański (4), Ferens (11), Pilarz, Bućko (5), Sobala (3), Kapelus (8), Dębiec (libero) oraz Błoński (4), Neroj (3), Buniak (1) i Czauderna (libero)
Czarni: Pliński (6), Grzechnik (7), Żaliński (6), Westphal (14), Kampa (2), Oivanen (20), Kowalski (libero) oraz Bołądź i Kędzierski