PlusLiga: Resovia wygrywa z beniaminkiem!

20 gru 2014, 20:27

W kolejny meczu 16. kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów pewnie pokonała MKS Banimex Będzin.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna z Rzeszowa. Będzinianie nie potrafili dotrzymać im kroku i cały czas tracili do nich kilka punktów. Rzeszowianie natomiast konsekwentnie powiększali swoja przewagę. Mimo ofiarnych obron beniaminek przegrał pierwszą partię 18:25.

W drugim secie podopieczni Andrzeja Kowala ponownie szybko zdobyli przewagę. Nie wystrzegali się przy tym błędów własnych wynikających m.in. z trudnych zagrywek będzinian. Gospodarze próbowali odrabiać straty, jednak przewaga była zbyt wysoka. Rzeszowianie wygrali ostatecznie 25:17.

W trzeciej partii będzinianie wrócili na boisko całkiem odmienieni – już na początku seta zdobyli przewagę nad wicemistrzami Polski. Rzeszowianie jednak nie poddawali się tak łatwo i przez większość seta trwała walka punkt za punkt. W końcówce goście ponownie okazali się minimalnie lepsi i wygrali trzecią partię 25:22, a cały mecz 3:0.

MVP: Jochen Schoeps

MKS Banimex Będzin  – Asseco Resovia Rzeszów  0:3 (18:25, 17:25, 22:25)

MKS Banimex Będzin: Hebda, Sarnecki, Gaca, Oczko, Hunek, Żuk, Milczarek (libero) oraz Kowalski, Warda

Asseco Resovia Rzeszów: Lotman, Nowakowski, Tichacek, Shoeps, Perłowski, Buszek, Żurek (libero) oraz Drzyzga, Ivović