PlusLiga: Transfer nie dał żadnych szans ekipie z Będzina!

28 gru 2014, 19:42

W kolejnym meczu 17. kolejki PlusLigi Transfer Bydgoszcz podejmował na własnej hali tegorocznego beniaminka – MKS Banimex Będzin. Gospodarze będący zdecydowanym faworytem tego spotkania wygrali pewnie 3:0.

Już od pierwszych akcji rozgorzała wyrównana walka. Zawodnicy z Będzina grali skutecznie w obronie i w bloku pokazując gospodarzom, że nie będzie to łatwe spotkanie. Bydgoszczanie jednak sprawili rywalom spore kłopoty w przyjęciu trudnych zagrywek i dzięki temu zbudowali wysoką przewagę. Będzinianie pogubili się i nie odzyskali swojego rytmu gry aż do końca seta, którego przegrali 18:25.

Druga partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Jednak po pierwszej przerwie technicznej powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta i na prowadzenie wyszli gospodarze. Podopieczni Vitala Heynena konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Będzinianie próbowali jeszcze się bronić, jednak było już za późno na odwrócenie biegu tego seta i przegrali kolejną partię 17:25.

Trzecia odsłona rozpoczęła się podobnie jak dwie poprzednie od wyrównanej walki. W dalszej części seta jednak goście ponownie zaczęli popełniać błędy, a bydgoszczanie byli nie do zatrzymania. Mimo pojedynczych punktów zdobytych przez podopiecznych Damiana Dacewicza to gospodarze okazali się lepsi i wygrali trzecia partię 25:18, a cały mecz 3:0.

MVP: Dawid Gunia

Transfer Bydgoszcz – MKS Banimex Będzin 3:0 (25:18, 25:17, 25:18)

Transfer: Cupkovic, Woicki, Gunia, Duff, Jarosz, Nally, Murek (libero) oraz Waliński (libero) oraz Marshall, Wolański

MKS: Pawliński, Kowalski, Sarnecki, Gaca, Hunek, Żuk, Mierzejewski (libero) oraz Milczarek (libero), Tomczyk, Warda