PlusLiga: W starciu akademików lepsze okazały się “Młode Wilki”!

22 gru 2014, 21:28

W emocjonujących derbach “Akademików” lepsi okazali się zawodnicy z Warszawy, którzy po długim, pięciosetowym boju pokonali częstochowian 3:2.

W pierwszej partii minimalnie lepsi okazywali się warszawianie, których receptą na sukces okazał się skuteczny blok. Mimo początkowej przewagi gości losy seta rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Podopieczni Jakuba Bednaruka powrócili do swojej najskuteczniejszej broni, jaką był blok i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym secie 25:21.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Gospodarze mimo to szybko wyrównali wynik, a nawet zbudowali dosyć wysoką przewagę po części za sprawą błędów gości. Zawodnicy obydwu drużyn ponownie jednak zafundowali kibicom emocjonującą końcówkę, w której lepsi okazali się siatkarze Politechniki.

Gospodarze nie chcieli pozwolić, by kolejna wygrana uciekła im sprzed nosa i przez to rozpoczęli trzecią partię od mocnych ataków. “Inżynierowie” próbowali się jeszcze bronić, jednak szybko roztrwonili wynik. Przewaga zawodników z Częstochowy rosła z każdą kolejną skończoną akcją i pozwoliła na wygraną w trzecim secie 25:17.

Częstochowianie pewnie otworzyli kolejną partię. W drużynie z Warszawy mnożyły się za to błędy zarówno w ataku, jak i w przyjęciu zagrywek. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili już ośmioma punktami, jednak goście po raz kolejny sprawili niespodziankę i zaczęli odrabiać straty. Gospodarze mimo to opanowali sytuację i wygrali kolejnego seta 25:20.

W tie-breaku kibice mogli podziwiać naprawdę wyrównaną walkę. Żadna z drużyn nie odpuszczała, jednak przy zmianie stron goście prowadzili trzema punktami. Dzięki swojej dobrej grze “Inżynierowie” mogli cieszyć się ze zwycięstwa zarówno w piątym secie, jak i w całym meczu.

AZS Częstochowa – AZS Politechnika Warszawska 2:3 (21:25, 23:25, 25:17, 25:20, 10:15)

AZS Częstochowa: De Amo, Janeczek, Udrys, Samica, Przybyła, Kaczyński, Stańczak (libero) oraz Napiórkowski, Szymura, Buczek, Marcyniak.

AZS Politechnika Warszawska: Lipiński, Lemański, Filip, Śliwka, Szalpuk, Sacharewicz, Olenderek (libero) oraz Strzeżek, Mordyl, Bieńkowski, Radomski, Depowski.

MVP: Aleksander Śliwka