PlusLiga: Wyrównane derby “Akademików”!

20 lut 2015, 20:52

W meczu inaugurującym ostatnia kolejkę rundy zasadniczej PlusLigi AZS Częstochowa zmierzył się na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn. Spotkanie było niezwykle zacięte i zakończyło się dopiero po tie-breaku, a w derbach “Akademików” ostatecznie lepsi okazali się olsztynianie.

W pierwszym secie częstochowianie dosyć szybko wyszli na prowadzenie. Gospodarze próbowali się bronić, jednak podopieczni Michała Bąkiewicza aż do końca partii trzymali ich na dystans kilku punktów i wygrali 25:22. Drugi set miał całkowicie inny przebieg, to olsztynianie byli lepsi we wszystkich aspektach siatkarskiego rzemiosła. Prowadzili już 21:15, gdy goście poderwali się do gry i doprowadzili do remisu 23:23. W nerwowej końcówce, w której żółtą kartkę otrzymał trener częstochowian, więcej zimnej krwi zachowali jego podopieczni, którzy ostatecznie wygrali 26:24. Podrażnieni przegraną w poprzedniej partii zawodnicy z Olsztyna już na początku trzeciego seta zbudowali wysoką przewagę, a goście popełniając błędy ułatwiali im zdobywanie kolejnych punktów. Sytuacja nie zmieniła się aż do końca tej odsłony, którą zakończył blok Pawła Adamajtisa. Czwarta partia miała dużo bardziej wyrównany przebieg. Ostatecznie jednak padła ona łupem gospodarzy, którzy wygrali 25:22 i doprowadzili do wyrównania wyniku w całym spotkaniu. W tie-breaku częstochowianie prowadzili do momentu zmiany stron. Później jednak do walki poderwali się podopieczni Andrei Gardiniego. W końcówce byli oni nie do zatrzymania, a ręki w ataku nie wstrzymywał Bartosz Bednorz, który zdobył ostatni punkt w tym spotkaniu.

MVP: Bartosz Bednorz

Indykpol AZS Olsztyn – AZS Częstochowa 3:2 (22:25, 24:26, 25:17, 25:22, 15:12)