PlusLiga: Zaksa bardzo dobrze zakończyła rok!

30 gru 2014, 18:26

W przedostatnim meczu 17. kolejki PlusLigi Zaksa Kędzierzyn-Koźle podejmowała we własnej hali obecnego Mistrza Polski – Skrę Bełchatów. Dla obydwu drużyn było to bardzo ważne spotkanie, ponieważ zarówno Zaksa, jak i Skra po niezbyt udanym dla nich miesiącu miały coś do udowodnienia. Dosyć niespodziewanie mecz był wyrazem dominacji kędzierzynian, którzy pokonali gości 3:0.

Podczas wyrównanego początku pierwszej partii w drużynie z Kędzierzyna wyróżniał się Dick Kooy. Jednak oba zespoły nie wystrzegały się błędów czy to w ataku czy w polu serwisowym. Walka punkt za punkt trwała do drugiej przerwy technicznej, kiedy to gospodarze odskoczyli na trzy punkty. Bełchatowianie jednak odrobili straty, ale był to ich chwilowy zryw. Po przejściu linii środkowej przez zawodników Zaksy, podopieczni Sebastiana Świderskiego obudzili się i byli nie do zatrzymania, który zakończył Dick Kooy swoją kolejną udaną zagrywką.

Podbudowani wysokim zwycięstwem w poprzedniej partii kędzierzynianie rozpoczęli drugi set od bardzo mocnego uderzenia. Po skutecznym ataku Lucasa Loha prowadzili już 9:4. Bełchatowianie popełniali sporo błędów własnych, a będący dzisiaj w bardzo dobrej dyspozycji gospodarze bezlitośnie to wykorzystywali. Nie wyszli z głębokiego kryzysu aż do końca seta, którego przegrali 18:25.

Trzeci set obie drużyny rozpoczęły od błędów. Po swoim kolejnym nieudanym ataku Michał Winiarski został zmieniony przez Nicolasa Marechala. Kędzierzynianie dalej jednak kontynuowali dzieło zniszczenia sprawiając gościom niemałe problemy swoją zagrywką i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Gospodarze byli nie do zatrzymania i skrupulatnie powiększali swoją przewagę. Bełchatowianie nie mieli żadnego pomysłu na zablokowanie rywali. Podopieczni Sebastiana Świderskiego zakończyli partię wygrywając 25:17, a cały mecz 3:0.

MVP: Dick Kooy

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)

ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Kaźmierczak, Witczak, Kooy, Gladyr, Zatorski (libero) oraz Loh, Rejno, Abdel-Aziz.

Skra: Uriarte, Winiarski, Kłos, Wlazły, Conte, Wrona, Tille (libero) oraz Marechal, Lisinac, Brdjović, Piechocki (libero)