Po dreszczowcu Polska wygrywa z Rosją i awansuje z pierwszego miejsca!!!

18 wrz 2014, 23:00

Polska dzięki zwycięstwu nad Rosją 3:2 wygrała grupę H i awansowała do półfinału!!!

W pierwszym secie nasi reprezentanci od początku narzucili rywalom swoje tempo gry. Polacy od początku odskoczyli na kilka punków i utrzymali wynik do końca. Dobrze (o dziwo) grał Nowakowski, natomiast Zatorski popełniał proste błędy. Dużo kłopotów zagrywką sprawiał nam Pawłow, ale na szczęście Polacy grali dobrze i wszytko ułożyło się po naszej myśli.

Druga odsłona była bliźniaczo podobna do pierwszego seta. Dobre floty Nowakowskiego i wspaniałe ataki Wlazłego wyprowadziły Polskę na prowadzenie. Rosjanie starali się niwelować naszą przewagę, ale ponownie Polacy okazali się lepsi i już było pewne, że zagramy w półfinale, a Rosjanie zagrają jedynie mecz o 5. miejsce.

Trzeci set zaczął się źle. Kubiak zmienił Winiarskigo. Rosja odskoczyła na kilka punktów Polakom. Nasi zawodnicy starannie odrabiali straty. Cały nasz zespół grał bardzo dobrze w obronie. Pod koniec seta w naszym zespole przestała funkcjonować zagrywka. Rosjanie pewnie dowieźli wynik do końca i wygrali seta do 21.

Czwarty set zaczął się tak samo jak poprzedni. Rosjanie odskoczyli nam na 4 punkty. Polacy nie potrafili zniwelować tej przewagi, nie mogliśmy się zmobilizować. Słabego Mikę zastąpił Rafał Buszek. Niestety nie wniosło to zbyt wielu zmian w grze naszego zespołu. Końcówka była strasznie wyrównana, gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie to Rosjanie okazali się lepsi.

Tie-break dobrze rozpoczęli nasi gracze. Uzyskaliśmy przewagę i pewnie do końca ją utrzymaliśmy. Polska wygrała tego seta do 11. Warte wspomnienia jest to, że sędziowie popełniali rażące wręcz błędy podczas prowadzenia tego meczu.

Polska 3:2 Rosja (25:22,25:22,21:25,22:25,15:11)