Strona główna Lekkoatletyka Pobiegł Reebok POWERUN by Runmageddon czyli pierwszy bieg po mieście z przeszkodami!

Pobiegł Reebok POWERUN by Runmageddon czyli pierwszy bieg po mieście z przeszkodami!

0

Blisko 1500 uczestników, 10-kilometrowy dystans, 10 przeszkód i emocje sięgające zenitu! Tak wyglądał pierwszy w historii, miejski bieg z przeszkodami Reebok POWERUN by Runmageddon, który przebiegł ulicami Warszawy w sobotę, 14 kwietnia.

Reebok POWERUN by Runmageddon to prawdopodobnie pierwszy na świecie uliczny bieg po centrum miasta z przeszkodami, podczas którego uczestnicy decydowali na trasie czy pokonują przeszkodę i zyskują bonusowy czas, czy po prostu biegną. Dla startujących była to też pierwsza okazja do biegu po trasie prowadzącej przez najbardziej reprezentatywne części miasta – Bulwary Wiślane i ulice Starego Miasta, czy wyjątkowe miejsce – dach Centrum Nauki Kopernik.

– Uczestnicy, którzy przemierzali historyczne fragmenty miasta, byli gorąco dopingowani przez kibiców przybyłych na bieg. Dopisała aura. Logistycznie bieg zabezpieczony był perfekcyjnie. Niezależnie od wyniku, wszyscy świętowali dotarcie do mety – przyznał Robert Zakrzewski, uczestnik Reebok POWERUN by Runmageddon, dziennikarz festwialbiegowy.pl.

Anna Kiełbasińska, ambasadorka Reebok POWERUN by Runmageddon, przyglądała się zmaganiom uczestników i zachęcała ich do biegowej rywalizacji w “Strefie Wyzwań”.

– Jestem pod wrażeniem organizacji i rozmachu całego wydarzenia. A przede wszystkim tego, jak ludzie fajnie się bawią, próbują sił z uśmiechem na twarzy, jak dzielą się emocjami i radością. Myślę, że właśnie o to tu chodzi, żeby czerpać radość ze sportu! – powiedziała sprinterka.

Na 10-kilometrowej trasie stanęło 10 przeszkód, dobrze znanych uczestnikom Runmageddonów, takich jak Multi Rig, Porodówka, Hope to Rope czy Helikopter. Trasa wiodła przez teren płaski z jednym solidnym podbiegiem na ulicy Bednarskiej, gdzie biegacze mogli sprawdzić swoją wytrzymałość i siłę.

Podczas Reebok POWERUN by Runmageddon nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez organizatorów w miasteczku biegowym, które licznie odwiedzali mieszkańcy Warszawy. Na przybywających czekały, między innymi:

  • strefa testów, gdzie każdy mógł przetestować innowacyjne buty – Reebok FLOATRIDE,
  • sprawdzian szybkości i siły w strefie wyzwań,
  • sklep Marki Reebok w którym można było kupić produkty marki Reebok z najnowszej kolekcji,
  • strefa personalizacji koszulek,
  • strefa odpoczynku,
  • gifbudka,
  • strefa food.

Klasyfikacja

W klasyfikacji generalnej POWERUN zwyciężyli:

W klasyfikacji kobiet:
1. Anna Łapińska (37 min 48 sek.) – Reebok RUN CREW
2. Ewa Jagielska (40 min 11 sek.) – Reebok RUN CREW
3. Dalia Delewska (41 min 41 sek.) – Reebok RUN CREW

W klasyfikacji mężczyzn:
1. Marcin Sypniewski (30 min 3 sek.)
2. Jabłoński Artur (30 min 24 sek.) – Reebok RUN CREW
3. Petr Hradecký (32 min) – Reebok RUN CREW, Czechy

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg, otrzymali specjalne, pamiątkowe medale

Honorowy patronat

Honorowy patronat nad Reebok POWERUN by Runmageddon objęła Prezydent m. st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Oficjalnym partnerem handlowym biegu był Sklep Biegacza. Trasa POWERUN została zaplanowana tak, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać ruch w mieście. Bieg odbywał się w samym centrum miasta, ale główne ulice pozostały otwarte.

WIDEO DO RELACJI Z WYDARZENIA TUTAJ!

 

Komentarze