Aktualizacja: 17 gru 2015, 14:00
16 gru 2015, 15:08

Za nami 10. kolejka Tauron Basket Ligi. Zapraszamy na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń z polskich parkietów.

Wydarzenie kolejki: Pierwsza porażka Stelmetu Zielona Góra

Nie można nie wspomnieć o tym, co wydarzyło się w Lublinie. Skazywany na porażkę Start, pokonał na własnym parkiecie mistrzów Polski, sprawiając największą niespodziankę w sezonie. Tak cieszyli się zawodnicy i sztab szkoleniowy chwilę po zakończeniu spotkania:

Mecz kolejki: PGE Turów Zgorzelec – King Wilki Morskie Szczecin 84:86

Najbardziej emocjonujący mecz (a na pewno jego końcówka) odbył się w Zgorzelcu. Jeszcze niespełna na 3 minuty przed końcem meczu gracze Turowa mieli 9 punktów przewagi i wydawało się, że odniosą bezproblemowe zwycięstwo. Wtedy niesamowitą pogoń rozpoczęły Wilki Morskie, w ciągu dwóch ostatnich minut zdobywając 18 punktów:

Na sekundy przed zakończeniem spotkania widniał remis- 84: 84, wtedy piłkę otrzymał Paweł Leończyk, który wziął na siebie odpowiedzialność i w ostatniej akcji meczu zachował zimną krew, trafiając na wagę zwycięstwa.

plk.pl

Grzegorz Małecki był bohaterem zwycięskiego spotkania Startu z niepokonanymi do tej pory mistrzami Polski. W ostatnich sekundach meczu rzucił Stelmetowi sześć punktów, dzięki czemu jego drużyna wygrała 82:78. W całym spotkaniu zdobył łącznie 15 punktów, pięć asysty i trzy przechwyty.

Liczby kolejki:

1- pierwszą porażkę w sezonie odnieśli koszykarze Stelmetu Zielona Góra

5- zawodników osiągnęło w tej kolejce double-double: Ater Majok (Trefl Sopot), Zach Robbins (Siarka Tarnobrzeg), Damien Kinloch (Polpharma Starogard Gdański), Torey Thomas (Rosa Radom), Cheikh Mbodj (Energa Czarni Słupsk)

7- tyle razy asystował Jerel Blassingame (Energa Czarni Słupsk)

12- razy piłkę z tablicy zebrał Damien Kinloch (Polpharma Starogard Gdański) i Zach Robbins (Siarka Tarnobrzeg)

31- punktów zdobył Ra’Shad James (AZS Koszalin)